Kısa balon etekler gerçekten de ilham perisi gibi hissettiren trend kıyafetlerden biridir. Kısa balon etek giyerek hem stilinizi yansıtabilir hem de son derece iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Peki kısa balon etek nasıl seçilir, püf noktaları nelerdir, kısa balon etek kombini nasıl yapılır, sizin için 5 altın kuralı derledik, gerisi size ve zevkinize kalmış! Kendinizi donatın ve harika görünün!

Kısa Balon Etek ile Stil Olmanın Püf Noktaları

1. Kısa balon etekleri vücut tipinize uygun seçin. Şunu unutmayın kısa balon etekler her vücut tipine uygun değildir. Vücut tipiniz arzu ettiğiniz balon eteği giymeye uygun mu bu konuda kendinize dürüst olun. Mükemmel bir görünüm elde edebilmek için kısa balon eteği giymeye uygun bir proporsyona sahip misiniz değil misiniz?

  • Kum saati gibi hatlara sahipseniz, yani beliniz ince kalçalarınız geniş ise kısa balon etekler size göredir.
  • Armut şeklinde bir vücudunuz varsa da kısa balon etekler sizin için ideal olacaktır.
  • Kalın bir bele sahipseniz ve kalın bacaklarınız var ise kısa balon eteklerden uzak durmalısınız! Kısa balon etek giymek için fazlsıyla cesur bir hareket olacağından emin olun.

2. Kısa balon eteğinizi her zaman diz kapağınızın 2-3 cm yukarısında tercih edin. Kısa balon eteklerin hadikaplarından biri olan boy tercihlerinde son derece hassas olmalısınız. Mini balon etekler için bacak boyunuz önemli değildir, ancak kısa balon etekleri seçerken tam olarak diz hizasında bir boy sizi şekilsiz bir şekilde gösterecektir. Doğru görünümü yakalamak için balon eteğinizin kısalığını iyi seçin.[adsmobil]

3. Kısa balon etek için yüksek beli tercih edin. Yüksek belli balon etekler ile kesinlikle vücut hatlarınızı daha iyi gösterecek ve kusursuz bir görünüm elde edeceksiniz. Kabarık eteklerin doğasında olan genişliği bel bölgenizi ortaya çıkararak doğru bir askı oluşturmak elinizde! Şayet eteğiniz yüksek belli değilse belini yükseltecek ve bel kıvrımınızı ortaya çıkaracak kemerlere yönelmelisiniz. Kemer ile kombinleyeceğiniz kısa balon etekler daha ön planda duracaktır.

4. Kısa balon etek ile vücudu saran üstler seçin. Balon etekler ile bol üstler tercih etmek kesinlikle hatadır. Eteğim o kadar güzel ki üstüne ne giyersem giyerim gibi sığ bir düşüncede olmayın. Eteğinizi ortaya çıkaracak ayrıntı kesinlikle üst seçimini doğru yapmanızdan geçer. Uzun kollu ya da kısa kollu seçtiğiniz bluzleri dar formda belinizi ortaya çıkaracak şekilde kombinleyin.

5. Kısa balon etek ile yüksek topuklu ayakkabılar giymeniz gerektiğini bilin. Kısa balon etekler kalça ve basenlerinizi toparlar ve size ilk bakıldığında eteği giydiğiniz bölgede yoğun bir abartıya kaçmanızı sağlar. Üst seçiminizi yaptıktan sonra bu görüntüyü ön plana çıkarmak ve vücudunuzu kusursuz göstermek için yüksek topuklu ayakkabılar ile bacak boyunuzu iyice uzatmalı ve kısa balon eteğinizi ön plana çıkarmalısınız.