Kahverengi, mat saçınızdan sıkıldınız mı? Parlak, sarı ve heyecan verici saçlara hazır mısınız? Kahverengi saçlarınızı, doğru malzemelerle evde kolayca açmak için pratik yöntemlerle kolayca açabilirsiniz. Peki kahverengi saç nasıl açılır, kahverengi saçı açmak için gerekli malzemeler nelerdir, kahverengi saç ama teknikleri nelerdir? Aşağıdaki adımları takip ederek hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Kahverengi Saç Nasıl Açılır?

1. Doğru renk açıcıyı alın. Mağazaya gidin ve toz renk açıcı ve peroksit alın. Daha koyu kahverengi veya siyaha yakın saçlar için, daha yüksek hacimde peroksite ihtiyacınız olacak. Eğer saçınız kahverengi ya da siyahsa peroksit kullanmalısınız ama istediğiniz renk seviyesine gelene kadar kalmalı. Daha açık veya normal kahverengi saçlar için renk açıcı malzemenin kutusundaki zaman uyarılarını dikkate alın yoksa renk açıcı saçınızda zarara yol açabilir. Süpermarket renk açıcı setlerini kullanmayın. Onlar genellikle ucuzdur ancak gereksiz zarara yol açar ve pirinç sarısı renginde tonlara sebep olabilir.

2. Saçınızı hazırlayın. Sonrasında kullanmak için onarıcı krem alın. Saçınızın rengini açmadan önce kremi kullanmayın, çünkü onarıcı kremde kalan tanecikler saçınızdaki melaninin oksitlenmesine yol açabilir.

Eski kıyafetler giyin. Renk açıcı, giydiğiniz kıyafetlerin renklerini ağartabilir ve kumaşın zayıflamasına sebep olabilir. Dolayısıyla eski, zarar görmesini umursamayacağınız kıyafetler giymeniz önemlidir. Ayrıca, şort veya kısa kollu elbiseler giyecekseniz çok dikkatli olun, çünkü eğer üstünüze sıçratırsanız renk açıcı cildinize etki edebilir

Eldiven giyin. Renk açıcı cildinize zarar verecektir. Ellerinizde kalmamasına özen gösterin. Eldivenler ucuzdur, almalısınız.

Renk açıcı ve peroksiti karıştırın. Doğru karışım oranına ulaşmak için renk açıcı ve peroksiti tartmanız gerekecek. Bunun için, mutfak tartıları kullanışlıdır. Ayrıca uygun bir karıştırma leğeni ve uygulama esnasında kullanmak için iyi bir fırça en iyi sonuçlara ulaşabilmek için önemlidir. Tarttıktan sonra, iyice karıştrın ve 1 dakika bekleyin ki karışım iyice birleşsin.

Karışımı saçınıza sürün. Sonunda karışımı saça tanıtma vakti. Önce saçınızı bölümlere ayırırsanız sürmek daha kolay olacaktır. Uygulamaya UÇLARDAN başlayın ve daha sonra köklere doğru yumuşakça tüm saça uygulayın. Saçınızın kökleri daha hızlı beyazlaşacaktır, çünkü kökler kafa derisine yakın dolayısıyla daha sıcaktır. Sıcaklığın fazla olması beyazlatma sürecini hızlandırır.

Süreyi ölçün. Talimatlar doğru zamanlama ile doğru sonuca varacaktır. Eğer şüphe içindeyseniz, renk açıcının 15 dakika saçınızda kalmasına izin verin, sonra küçük bir saç telini, nazikçe, sıcak bir elbeziyle silerek kontrol edin. Eğer istediğiniz kadar açılmamışsa, renk açıcıyı geri sürün ve 15 dakika daha bekleyin. Bu işleme istediğiniz tona gelinceye dek devam edin.

Saçınızı durulayın. Sıcak su kullanarak, nazikçe saçınızı durulayın. Şampuan kullanmayın, sadece seçeceğiniz bir saç kremini saçınıza sürün. Genelde, normal yıkamadan önce saç kremi uygulamak ve kurulamak saçınızı daha iyi kullanmanızı sağlar.

Birkaç gün boyunca saçınıza iyi bakın. Saçınızı şekillendirmek için ısı verecek araçları çok fazla kullanmayın. Bu, saçınızda ekstra hasara ve kırılmalara yol açabilir. Saçınızı saç kurutma makinesinde kurutmaktansa, saçınızın kendi kendine kurumasına izin verin. Birkaç gün için saçlarınız sert olabilir. Eğer rengini açmadan önce iyi haldeyse, saçınız kendi yumuşaklığını ve pırıltısını geri kazanacaktır.