Saç örgüsü teknikleri genellikle kalın ve orta incelikte saç tellerine sahip kişilerde kendini harika şekilde gösterir. Çocuklarınıza okula giderken ve özel günlerinde kolaylıkla uygulayabileceğiniz kbarık saç örgüsü tekniği ile hem farklı hem de kolay deneyimler elde edeceksiniz. Saç örgüsü, saç modellerinin her tarzda vazgeçilmez seçeneklerinden birisi olmuştur. Saçlarını klasik tarzda örmekten sıkılanlara basit ve kolay örgüyü kabartarak fiyonk örgü modeli nasıl verilir, uzun saçlara sahip kişilere farklı saç örgü seçenekleri nasıl uygulanır, işte size adım adım saç örgü tekniği,

Kabararık Saç Örgü Yapımı

  1. Açık saça uygulanan bu örgü tekniği için öncelikle ön kısımdan öreceğiniz saç tutamını ayırın. Bu seçimi yaparken açı ağa da sola kendiliğinden ayrılan doğal bir gelişte olmasına özen gösterin. Saç herhangi bir sprey ya da saç şekillendirici ürün kullanmaya ve ıslatmamaya da özen gösterin. Saçınızı örerken saçlarınızın elektriklenme olmaması için tek yapmanız gereken saç telleri arasında aksi yönde hareketler yapmamak olacaktır.
  2. Ayırdığınız saç tutamını salık saçların üzerinden güzelce ayırın ve titiz çalışın. Dikkat etmeniz gereken saçı örmeye başlamadan önce açık olan saçlardan örgüye karışmalar gerçekleşmemeli. Örgü saç modelindeki tüm ayrıntıları bozacak olan bu karışıklığa sebep olmayın.
  3. Klasik saç örgüsü için saçı üç tutama ayırın ancak bir tutamı diğerlerine nazaran çok daha az seçin. Saç örgüsünü örerken hafif bir dengesizlik hissedebilirsiniz ancak sonucunda saçınızı sanki iki tutamını birbirine dolamışsınız ve birleşme noktalarından sabitlemiş gibi bir manzara ile karşılaşacaksınız.
  4. Saçınızın bu şekilde örgüsünü istediğiniz uzunlukta ayarlayın. Saçınızı iterseniz uçlarına kadar isterseniz saçın arkasında toplanacak şekilde bir uzunlukta bırakın ve bağlama yapmayın. Örgü ucunu sanki bağlamış gibi sıkıca elinizle tutun ve diğer elinizle örgüde geniş bıraktığınız kıvrımları hafifçe çekin. Son derece hafif şekilde her bir örgü boğumunu çekerek spiral ve kabarık bir görüntü elde etmeye çalışın.
  5. Kabarık örgüdeki başta ince seçtiğiniz tutamı çekmeyin. Tüm çekme işlemini geniş örgülerde gerçekleştireceksiniz ve saçın diplerine doğru geliş yönünde saçınızı hafif çekin. Başta örgünün ince boğumları sizin denge noktanız olacaktır. Aç diplerine kadar bu işlemi gerçekleştirin ancak kabarık örgüye başladığınız ilk tutamlar da çekme işlemi uygulamayın.
  6. Kabarık örgüyü yaptıktan sonra şeffaf lastiklerle saçınızı sabitleyin ve salık saçlarınız arasına gizliden tutturun. Saçınızın ense ütüne gelecek şekilde kabarık örgü uçlarını saç arasına tel toka yardımı ile tutturun.