Bu bir sır değil Youtube İngilizce öğrenen herkesin en iyi arkadaşı. İngilizce öğrenmek isteyenler için çok kaliteli içerikler içerisinde mevcut. Çünkü dünya çapında en iyi İngilizce hocaları youtube’da İngilizce eğitim kanalı açıyorlar. Tamamen ücretsiz. İngilizce geliştirecek binlerce video içeriğini bulabilirsiniz. Ama o kadar video eğitim veren içeriğin içinde doğru eğitimi bulmak bazen zorlaşabilir.Sizin için en iyi 11 online İngilizce eğitim kanallarını derledik. İngilizce öğreten siteler arasında belki de en iyi seçeneklerden biri youtube kanalları, bunu değerlendirme fırsatını kaçırmayın;

İngilizce öğrenmek için en iyi 11 Youtube kanalı;

 • British Council LearnEnglish: British Council’in resmi youtube kanalıdır. Hazırlanan videolar çok profesyonel ve konular günlük hayata atıfta bulunan senaryolar üzerinde işlenmiş. Gerçek hayat ile ilişkili işleyen bu öğrenim süreci sayesinde kendinizi sıkmayarak farkında bile olmadan ingilizce öğrenebilirsiniz.
 • Anglo-Link: Dinleme, kelime öğrenme, deyimler gibi birbirinden farklı kısa ve çeşitli videolar içeren konular var. İngilizceyi tüm yönleriyle öğrenmek için ideal
 • JenniferESL: Bu kanalda İngilizce öğrenmeye başlayınca sanki yardımsever bir akıl hocasından ders alıyormuş gibi hissedeceksiniz. Çocuğuna anlatır gibi anlatıyor.
 • Rachel’s English: Rachel Amerikan telafuzu konusunda bilgili. Klasik müzik geçmişi var birikimlerini derslerde öğrencilerine aktarıyor. İngilizce aksanınızı geliştirmek ve bir Amerikalı gibi konuşmak istiyorsanız kanala abone olmanızı tavsiye ederim. Rachel’ın samimi ve öğretici yaklaşımı dile olan yatkınlığınızı arttıracak ve özgüveninizi kamçılayacaktır.
 • **EnglishLesson4U: ** 8 farklı ingilizce öğretmeninin birleşip kurduğu bir site. Eğlenceli, pratik ve bilgilendirici Online İngilizce dersler ile kısa zamanda ingilizce öğrenme garantili olduğunun altını çizelim.
 • Lets Talk: Aksan geliştirme, doğru gramer kullanımı, deyimler ve kelime haznesi derslerine odaklanmış Hindistan merkezli bir kanal. İngilizce öğrenmek isteyen herkes için ücretsiz bir kaynak.
 • ESL and Popular Culture:  İngiltere merkezli İngilizce online eğitim kanalı , İngilizce konuşma geliştirme, İngilizce okuma ve dinleme alanlarında basit dersler sağlamakta. Diğer kanallar ekran karşısında hocaların anlattığı derslere odaklanırken, Bu kanal ses, slayt ve animasyonu tercih ediyor.
 • KidsTV123: Bu lezzetli videolar renkli grafikler ve çocuk şarkılarıyla İngilizce ses kullanımına tonlamaya odaklanmış bir site. Uzun derslerin ardından kendinizi bu şarkıları mırıldanırken bulabilirsiniz.
 • Learn English: Yeni başlayanlar için harika bir kaynak Online İngilizce dersler, altyazı, grafik ve zevkli görsellerle dolu.
 • Speak English With Steve Ford: Bu kanal içerik bakımından çok zengin. Eğer TOEFL sınavına, iş İngilizcesine ya da konuşma yeteneklerini geliştirmek istiyorsanız Steve Ford’Un çekici videoları tam size göre.
 • ELS Basic: Yeni ingilizce Kelimeler öğrenmek için harika bir kaynak