Satın aldığınız likit allıklardan memnun değilseniz ve alıştığınız allık tonundan vazgeçemeyenlerdenseniz evde kendi likit allığınızı yapmamanız için hiçbir sebep yok. Her kadının kolayca yapacağı ve yüzünüze ışıltı getirecek likit allıklar ile paranız cebinizde kalsın. Peki likit allık nasıl yapılır, likit allık yapmak için nelere ihtiyacınız var işte sizin için püf noktalar

İhtiyacınız Olan Malzemeler

  • Favori Allığınız
  • Renksiz Nemlendirici

Adım Adım Likit Allık Yapımı

1. En sevdiğiniz toz allıklarınızdan birini seçin. Top allıklarınız var ise likit allığa çevirmeden evvel top allıkları ezmeli ve toz haline getirmelisiniz. Elinizin üzerine bir miktar (az bir miktar) toz allığı sürün.

2. Elinizin üzerine sürdüğünüz toz allığın yaklaşık olarak 5 katı olacak şekilde nemlendirici ekleyin. Elinizin üzerinde bu denemeyi yapıp sonuçları görmeniz gerekiyor.

3. Diğer eliniz yardımıyla toz allığı ve nemlendiricinizi iyice karıştırın. Uzun bir süre bu ikiliyi karıştırın ve özdeşleşmelerini sağlayın! Şaşırtıcı ancak likit allığınız hazır! Likit allıklar toz allıklara göre yüzde daha koyu ve ıslak bir görünüm yakalamanızı sağlar.

4. Ellerinizi kullanarak her zaman allık uyguladığınız bölgeye likit allığınızı sürün. Likit allığınız içerisindeki nemlendirici sayesinde allığınız toz allık gibi hemen uçup gitmeyecek kalıcı bir makyaj uygulaması yapmanızı sağlayacaktır.

İpuçları

Denediğiniz likit allık uygulamasını bol miktarlarda yaptığınızda ağzının sıkıca kapalı kaldığından emin olacağınız bir kap kullanın.

Likit allığı hafifçe uygulamayı tercih edenlerdenseniz, çok ince bir tabaka halinde yüzünüze uygulamalısınız. Daha naturel bir makyaj için incecik bir likit allık uygulaması yapmalısınız.

Koyu allık görünümünden hoşlanıyorsanız, hazırladığınız likit allığı iki ya da üç kat olarak yüzünüze uygulamalısınız. Özellikle gece makyajlarında kalıcılığı sağlayan likit allık uygulamaları idealdir.

Likit allık yaparken cildinize hava aldıran “non-comedonic” ibrazlı nemlendiriciler kullanın. Gözeneklerinizin kapanıp cildinizin akne ve sivilceler üretmesini istemezsiniz!