Deri etek giymek bir cesaret işidir fakat çok yönlü kombinleyebileceğiniz işlevsel bir parçadır. Deri bir eteği güzel kombinleyebilirseniz, değişik ve tabi ki de çok hoş bir görünüm sergileyebilirsiniz. Deri bir etek giyerek ister kadınsı bir görünüme sahip olursunuz, ister profesyonel bir görüntüye ya da seksi bir görünüme sahip olursunuz.

Deri Etek ile Sert Bir Imaj Sergileyin

Derri bir etek ile sert bir görünüm elde edebilirsiniz. Deri bir parça giyerek özetin en özet haliyle tam anlamıyla sert bir kız imajı çizebilirsiniz.

1. Üzerinize tam olarak oturan siyah deri bir etek ile düzgün ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkarın. Dizinizin biraz üstünde biten bir deri etek seçin.

2. Giyeceğiniz siyah deri eteğiniz ile ya bir tane tam üzerinize oturan siyah bir tişört giyin ya da siyah ince bir hırka giyin. Giyeceğiniz parçanın kolları kısa olabilir, uzun kollu olabilir ya da kolsuz bir parça olabilir. Seçeceğiniz parçanın kol özellikleri tamamıyla sizin ruh halinize, vücut şekli ve ölçülerinize ve de içinde bulunduğunuz mevsimin sıcaklığına göre değişecektir.

3. Deri eteğiniz ile giyebileceğiniz siyah yüksek topuklu ayakkabılar ve de topuklu botlar giyin.

4. Görünüşünüzü tam anlamıyla bitirebilmeniz için birkaç adet sert olarak tanımlayabileceğiniz takı ve aksesuarlar kullanın. Bu aksesuarlar ve takılar deri taşlı bileklikler olabilirler bilezik veya kelepçe tarzı parçalar olabilirler. Bu parçaları kullanırken önemli olan dışarıya yansıttığınız temadan ayrılmayıp ve de çok fazla takı kullanmamalısınız.

Deri Etek ile Gündelik Kombin Yapın

Yaygın kanının aksine ( deri etek giyince seksi ve sert bir görünüme sahip olmak) deri bir eteği giyince aynı zamanda gündelik olup kadınsı bir görüntüyü yakalayabilirsiniz. Önemli olan şey ise deri eteğinizi başka kadınsı parçalarla tamamlamaktır.

1. Pileleri aşağıya doğru olan deri bir etek seçin. Seçeceğiniz deri etek tamamıyla sizin arzunuza göre siyah ya da kahverengi olabilir. Eteğiniz dizinizin boyunda da olabilir ya da dizinizin biraz üstünde olabilir. Seçiminiz hafif diz üstünde olan deri bir etek olursa seçiminiz çok başarılı olacaktır.

2. Deri eteğinizle beraber üzerinize kadınsı bir bluz ya da hırka giyebilirsiniz. Değişik renkler kullanabilirsiniz bu parçalarda. Açık bir pembe ve güzel bir mavi gömlek çok da güzel olacaktır. Ayrıca isterseniz dantel detayları belirgin olan beyaz bir gömlek de giyebilirsiniz. Böyle bir görünüm sergilerseniz adeta genç bir kız haline bürünebilirsiniz.

**3. Deri eteğinize yakışacak bir çift rahat alçak topuklu sandaletler ya da güzel görünen topuksuz ayakkabılar tercih edebilirsiniz. **Görünüşünüzü tamamlayabilmeniz için sahte inci küpeler ya da sahte inci bir kolye takabilirsiniz. Parıltılı mücevherler de çok güzel olabilirler fakat çok fazla aşırı pahalı bir görüntüye sahip olmaktan kaçınmaya çalışın ki şık ve zarif bir görünüme imzanızı atabilesiniz.

Deri Etek ile Country Tarzını Yakalayın

Country twist tarz olarak özel olarak adlandırılan bu tarz Amerika’da başlayan ve de çok da moda olan bir tarzdır. Kahverengi bir etek sizin kolayca Amerikan çiftlik tarzına dönüştürebileceğiniz bir etek olup önemli olan doğru parçalarla eşleştirmenizdir.

1. Kahverengi ya da somon renkte deri bir etek seçin. Diz boyunda olan bir etek seçimiz harika olacaktır fakat sizin seçiminize göre diz boyundan biraz daha kısa ya da biraz daha uzun da olabilir.

**2 Deri etekle beraber çiçekli gömlekler, ekose gömlekler şal desenli parçalar giyin. **Ayrıca bu parçalara ek olarak kot yelekler ve ceketler giyebilirsiniz. Bu parçaları kullanmaya karar vermeden önce mutlaka aynanın karşısına geçip, görünüşünüzün tam olarak iyi olduğundan emin olun. Çünkü genellikle bu parçalar yanlış eşleşmeye çok müsait parçalardır.

3. Deri etekle beraber bir çift kovboy kadın tarzı bot giyin. Alçak topuklu botlar ve kadınsı tarzda olmaları kesinlikle deri etekle beraber çok güzel bir görünüm sergileyeceklerdir. Görünüşünüzü size yakışan kovboy tarzı güzel bir şapka ile tamamlayın.

Deri Etek ile Profesyonel Görünün

Deri bir etek belki de profesyonel bir görüntü sergilemeyebilir. Özelliklede ofiste çalışan kadınların çalışma ortamları için fazla esnek bir görüntü sergileyebilir fakat cüretkar deri eteklerle beraber aynı zamanda sizi ağırbaşlı bir görünüme sahip olarak yansıtacak deri etekler de vardır. Bu etekleri kullanarak hem şık hem de zarif görünebilirsiniz.

1. Vücudunuza tam olarak oturan siyah deri kalem etek giyin. Giyeceğiniz deri etek kesinlikle diz boyunda olmalıdır. Sizin isteğinize göre eteğinizin boyu diz altı bile olabilir. Diz boyu deri bir etek sizi ofis ortamında gayet de profesyonel bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

2. Giyeceğiniz deri eteğinizi uzun kollu bir hırka ile ya da düğmeli bir bluz ile tamamlayın. Seçeceğiniz üst parçanızı olabildiğince basit tutmaya çalışın. İnce çizgileri olan bluz harika bir seçenek olabilir.

**3. Deri etek ile giyeceğiniz bluz üzerine uzun kesim bir blazer ceket giyebilirsiniz. **Giyeceğiniz bir ceket mutlaka ağırbaşlı bir görünüm sergilemenize yardım etmelidir.

**4. Deri etekle beraber arzunuza göre ister koyu bir renk ister de ten rengi uzun bir çorap giyin ve de bu çoraplarla beraber yüksek topuklu botlar giyin. **Deri etek ile kombinlyeceğiniz aksesuarları ve de takıları olabildiğince basit tutmaya çalışın. Gümüş bir bileklik ya da kelepçe, gümüş bir zincir kolye görünüşünüzü mükemmel olarak tamamlayabileceğiniz mükemmel takılar ve de aksesuarlar olacaklardır.

Deri Etek ile Seksi Görünün

Yumuşak bir görünüm sergilemek yerine deri eteğiniz sayesinde ateşli bir görüntü yakalayıp sanki gece görünüşüne sahip olabilirsiniz.

1. Üzerinize tam olarak oturan siyah mini bir deri etek seçin. Diğer farklı oranlardaki uzunluklarda uygun olabilir fakat sadece eteğinizin boyunun diz altına geçmesine izin vermeyin. Bu duruma ek olarak pileli etek giymekten de kesin olarak kaçınmalısınız.

2. Deri eteğinizin üzerine giyeceğiniz parçanın ya kolsuz ya da çok kısa kollu bir parça olmasına özen gösterin. Seçeceğiniz parça rahat bir görünüme sahip olabilir. Parçanın rengiyle, kumaşıyla ve de deseniyle oynayabilirsiniz.

  • Siyah renk kullanmak güzel olabilir fakat kırmızı ve gümüş renkleri de en az siyah kadar iyi olacaktır.
  • Saten ve ipek tarz kumaşlar görüntünüz için çok iyi olacaklardır fakat bazı polyester tarzı kumaşlarda çok iyi bir şekilde işlevlerini yerine getireceklerdir.
  • Kadınsal detayları ( dantel ve çiçek baskılı parçalar) kullanmak etkili olacaktır.

3. Deri eteği yüksek topuklu bir ayakkabı giymeye gayret edin. Ne kadar yüksek bir topuklu ayakkabıyı giymeyi tercih ederseniz yansıtmayı çalıştığınız o tarzı elde etmiş olursunuz. Ayakkabınızın rengi siyahta olabilir ya da daha canlı renkleri de tercih edebilirsiniz.

4. Deri etek ile kombinleyeceğiniz aksesuarlar ve de takılar ışıldasın. Seçeceğiniz küpelerde, yüzüklerde, bileziklerde, kelepçelerde ve de kolyelerde az da olsa ışıltıyı yansıtın. Gümüş takılar tercih etmeye çalışın çünkü bu yansıtmaya çalışacağınız görüntüyle daha çok birbirini tamamlayacaktır. Deri eteğiniz altın parçalardan daha çok gümüş parçalarla daha iyidir.

İpuçları

  • Deri bir etek kullanmaya karar verdiğiniz zaman kesinlikle daha çok deri parçalar kullanmamaya özen göstermelisiniz.
  • Çok fazla sayıda deri parçalar kullanırsanız aşırı bir görüntüye sahip olup diğer insanların gözlerini yorabilirsiniz.