Herkes genç kalmak ister. Cildimiz kırışmaya başladığında yaşlanma alarmları bizim için ötmeye başlar. Yaşlanmak doğal bir süreçtir aslında ama buna karşı koymak isteyenler için bir çok yöntem de mevcut. Plastik cerrahiden doğal maskelere ve teknolojinin gelişmesiyle gelişen bıçak altına yatmadan yararlanılabilecek yöntemler. Siz de yıllara meydan okumak istiyor cildinizin hala pürüzsüz ve genç olmasını istiyorsanız bu yazımız sizin için bilgilendirici olacaktır.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

1. Ultherapy

Ameliyat olmadan bir saat içinde kırışıklarınızdan kurtulmanın yolu. Bu uygulama yüzünüzdeki ve boynunuzdaki kırışıklıklar için birebirdir.

Derin dokular üzerinde etkisi olan ve cerrahi olmayan tek yöntem olan ultherapy, cildinizin sıkılaşmasını ve cildinizin gençleşmesini sağlar.

Tek bir seansı bile memnun kalmanıza yetecek bu yöntem normal cerrahi uygulamalarda kesilerek çıkarılan tabakayla cildi sıkılaştırmak yerine herhangi bir kesi olmadan ultrason yardımıyla işlemi yapar.

Isı etkisiyle de yeni kolojen üretimini uyararak cildin sıkılaşmasını sağlar.

Ciltte yanık ve leke oluşturmaz, güneşe hassasiyet de oluşturmaz.

ULTHERAPY NERELERE UYGULANIR?

Yüz cildi ve çene çizgisinde sarkmaları olan kişilerde yanaklara,

Boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna,

Kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine,

Alın bölgesinde toparlama amacıyla alına,

Kırışıklıkları düzeltmek için dekolte bölgesine.

2. Kök Hücre Tedavisi

Önceleri cildi gençleştirmek için yapılan cerahi müdahalelerde vücudun başka bir yerinden alınan dokular kullanılarak dolgu yapılıyordu. Bu sadece görüntüyü düzeltemeye yarıyordu.

Şimdi ise kişinin kendi hücresiyle yapılan bu uygulama aynı zamanda tedavi edici bir nitelikte taşıyor. Yağ dokusu içerisinden ayrılan kök hücreleriniz sizi daha genç göstermek için kullanılabiliyor.

Bu uygulama daha çok yüz bölgesinde kullanılıyor. Burun kenarları, göz çevresi, dudak etrafı, yüz boşalmaları şimdi kök hücre tedavisi ile tedavi edilebiliyor. F

Fiyatı ise 6bin lira civarı.

3. Havuç Maskesi

Kolojen oluşumuna çok büyük etkisi olan a vitamini havuçta bulunur. Kolojen cildi sıkılaştırır, kırışıklıkları yok eder. Genç ve parlak bir görünüm sağlar.

İçindekiler:

  • Havuç
  • Patates
  • Zerdeçal
  • Karbonat

Hazırlanışı:

Bir küçük havucu ve patatesi haşlayın.

Küçük parçalar halinde doğrayın

Pürüzsüz bir macun oluşturmak için iyice ezin

Bir tutam zerdeçal ve biraz karbonat ekleyin ve hepsini karıştırın

Tüm yüze uygulayın 20 dakika bekledikten sonra su ile durulayın