Ağda yaptıktan sonra cildinizde özellikle de ulaşılmaz yerlerde ya da gözünüzün görmediği yerlerde kalan ağda kalıntılarını temizlemek için ve kıl köklerinizi besleyerek acısını azaltacak güçte bir ağda losyonunu cildiniz gerçekten de hak ediyor. Kuaför salonlarında gördüğünüz muamelenin aynısını evde kendi kendinize de yapabilirsiniz. Bundan sonra kendi ağda losyonunuzu yaparak ağda sonrası temizlik ve ferahlık yaşamak çok kolay. Peki ağda losyonu nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir işte sizin için işin püf noktası:

Gerekli Malzemeler

  • 2 su bardağı şeker
  • Çeyrek su bardağı limon suyu
  • Çeyrek su bardağı su
  • 2 yemek kaşığı bitkisel gliserin
  • Tahta çubuk (karıştırmak için)

Evde Ağda Losyonu Yapımı

  1. Ağda losyonu için gerekli tüm malzeme ölçülerini aynı bardak ile ölçerek bir araya getirmeye gayret gösterin. Bitkisel gliserini aktarlardan ve eczanelerden temin edebilirsiniz.

  2. Şeker, limon suyu, su, gliserin tüm malzemeleri bir kaba koyun ve homojen bir karışım elde edene kadar çamaşır makinesinin merdanesi gibi sürekli karıştırın.

  3. Ağda losyonunu bu malzemeleri bir araya getirerek oluşturdunuz bile! Kapaklı bir kap içerisine dökerek her ağdadan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  4. Ağda yaptıktan hemen sonra cildinizdeki ısıyı alacak bu losyon sayesinde hem kızarıklıklarınızın gitmesine yardımcı olacaksınız hem de ağda kalıntılarını rahatlıkla temizleyebileceksiniz.

İpuçları

Ağda losyonunu uyguladıktan sonra su ile yıkayabilirsiniz. İyice temizlendiğinizi düşünüyorsanız ağda losyonunu nemlendirici olarak kullanarak cildinizde de bırakabilirsiniz.