Kısacası dondurmaya votka eklemek ancak votka miktarını belirleyebilmek ve tadın yumuşaklığını ayarlayabilmek birazcık ustalık gerektirir. Ama emin olabilirsiniz ki sarf ettiğiniz efora değecektir. Alkol içerikli tatlı kokteylleri sevenler için bu ideal dondurmadır.

Votkalı Dondurma Yapmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

  1. İhtiyacınız olan malzemeleri ve eşyaları bir araya getirin.

  2. Votkayı ve dondurmayı bir mutfak robotuna veya karıştırıcıya koyun. Votka ile dondurma tamamen karışana kadar karıştırma işlemini devam ettirin.

  3. İyice harmanlanmış olan karışımı bir kaba dökün. Donması için 6-8 saat süreliğine bir dondurucuya atın.

  • İleriki zamanlarda kullanmak istiyorsanız karışımı dondurucuda daha uzun sürede tutabilirsiniz ancak belirtilenden daha kısa sürede çıkarmayın.
  1. Servis edin. Dondurma kasesine kepçe ile doldurun. Üzerine de rendelenmiş hindistan cevizi veya burulmuş narenciye kabukları serpiştirerek dondurmanızın üstünü süsleyin.

İpuçları

  • Bu versiyonunu denedikten sonra, tarifi değiştirmeye başlayın. En sevdiğiniz votka çeşidini kullanın. Ayrıca çikolata parçaları, kuru üzüm, kurutulmuş meyveler ve ezilmiş bal peteği parçaları gibi farklı öğeleri eklemeyi göz önünde bulundurun. Bunu dondurmanın üzerine süsleme olarak da yerleştirebilir ya da dondurma hazırlarken içine de katabilirsiniz.

Uyarılar

  • Eğer hazırlanan bu dondurma karışımından veya alkol içeren içeceklerden çok fazla tükettiyseniz, herhangi bir araç veya makine kullanmayın.