Sürekli tükettiğiniz suyun vücudunuzu nasıl arındırdığından bir habersiniz değil mi? Yalnızca su içme ihtiyacınızı bilinçli olarak arttırarak ve kısa egzersizler yaparak fevkalade zayıflayabilirsiniz! Peki su içerek zayıflamak nasıl mümkün oluyor? Su içerek nasıl zayıflanır, su diyetinin püf noktaları nelerdir işte size altın öneriler:

Adım Adım Su Diyeti

[dropcap]1[/dropcap] Öncelikle kilonuzu öğrenin ve bir yere not edin. Kilonuzu öğrenmekten artık kaçmayın. Bir baskülün üzerine çıkın ve ayna karşısında gördüğünüz manzarayı rakamlayın. Kaç kilosunuz?

[dropcap]2[/dropcap] Kilonuzu öğrendikten sonra ne kadar kilo vermek istediğinize karar verin. Hayalinizde muhakkak olmak istediğiniz geri dönmek istediğiniz bir beden vardır ancak hem yaşınız hem yaşam koşullarınız buna ne kadar müsait bunu doğru kabullenmelisiniz. Düşmek istediğiniz kilo makul şartlarda, ulaşılması kolay ve sağlıklı olmalıdır. İnternet üzerinde boy, yaş ve cinsiyet kriterlerinize göre standart kilonuzun ne olması gerektiğini belirten birçok uygulama (uzman bir doktordan da bu konu ile ilgili görüş alabilirsiniz) vardır. Kaç kiloya düşmek istediğinize karar verin ve suyunuzu elinize alın!

[dropcap]3[/dropcap] Açken su ve hafif bastırıcı atıştırmalıklar tüketmelisiniz. Suyu her zaman içiyorsunuz, ancak su ile zayıflamanız için içtiğiniz su miktarını arttırmalı ve su içme zamanınızı düzenlemelisiniz. Yemeklerden öne muhakkak su içmeli, yeme kapasitenizi arttırmalısınız. Hamburger gibi bol kalorili yiyecekleri tek seferde yemeği unutmalısınız ki içtiğiniz su size yarasın. Su diyeti yaparken fazla işleme uğramamış yiyecekleri tüketmelisiniz. Suyla zayıflamanız için sizin de midenize destek olmanız ve tıka basa doldurmamanız gerekmektedir.

[dropcap]4[/dropcap] Her gün 15 dakika egzersiz yapın. Bahsedilen basit egzersizlerdir, örneğin bacak açma, bacaklarınızı çekme ya da hafif tempolu yürüme, havada bisiklet çevirme gibi. Bu egzersizler bünyenize aldığınız suyun vücudunuzda doğru kanala giderek hareket halinde yağ yakımına yardımcı olacaktır. Televizyon karşısında oturarak ya da her gün yürüyen merdivenlerde dikilerek kilo veremezsiniz. Su içerken de muhakkak yemeden kesmeli, harekete geçmelisiniz.

İpuçları ve Uyarılar

Su diyeti boyunca haftanın bir günü tartılın ve kilo kaybınızı gözlemleyin. İnanın motive olmanız diyetinizi sürdürmenizin tek yoludur.

Hazır ve paketli gıdalardan uzak durun, mümkün mertebe beslenme alışkanlıklarınızdan yağı çıkarın.

Haftada en az iki kere rutin yürüyüş temponuz dışında yürüyüşler yapın.

Açlık hissettiğiniz zamanlarda su için ve yeme öğünlerinizin arasına yemek sokmayın.