En İyi Siyah Etek Kombini

Bir kadının gardrobunun kuşkusuz en işlevsel parçalarından biri de siyah eteklerdir. Siyah etekle hatta aynı siyah etekler birbirinden farklı çeşitli tarzlara bürünebilirsiniz. Siyah etek, aksesuarlar ve blazer ceket gibi giyim ürünleri ile kombinleme açısından da oldukça fonksiyonel bir üründür. Vücut tipinize uygun siyah bir etekle istediğiniz her yere gidebilir ve harikulade gözükebilirsiniz. A form siyah etek ve siyah kalem etekler günümüzün trendiyken sizin vücut tipinize uygun kendinize yakıştırdığınız ve sizi yansıttığına inandığınız siyah etekleriniz ile harikalar yaratmaya hazır mısınız? Çoğunuzun bildiği kimi zaman da unuttuğu 8 farklı tarzda siyah etek kombini nasıl yapılır, işte püf noktaları:

Siyah etek nasıl kombinlenir? Etek kombinleri.

Siyah Etek İş Kombini

İş hayatında bulunan bir çok kadının kurtarıcılarından siyah eteği, bir toplantıya, sunuma giderken profesyonel gözükmek için kullanın. İş yeri kombini için siyah eteği kullanırken temiz ve özel aksesuarlar seçmelisiniz.

1. Uzun kollu gömlekler ya da bluzlar seçin. İş yeri kombinlerinde kısa kollu ya da sıfır kollu gömlek ya da bluzlar sizi amatör gösterecektir. Siyah etek ile uzun kollu gömlekleri kombinleyin. En geleneksel seçimlerden dik yakalı ve düğmeli gömlekle kombinleyebileceğiniz gibi detaysız V yaka bluzlar de tercih edebilirsiniz. Yüksek bel siyah etek ile kesinlikle üst giyimi eteğin içine sokarak şıklığınızı tamamlayın.

2. Kombininize siyah topuklu ayakkabı ekleyin. İş kombinlerinde topuklu ayakkabılara çeşitli renkler katmak fazla önerilmez. Siyah etek ve gömleğinizle oluşturduğunuz kombininizin en iyi tamamlayıcısı siyah bir çift ayakkabı olacaktır. Aşırı yüksek topuklu ayakkabılar ve burnu açık topuklu ayakkabılar iş yeri kombini içn uygun değildir.

**3.**Çorap giyin. İş yeri kombini için siyah eteğiniz ile ten rengi, hatta parlak olmayan çoraplar giymelisiniz. İş yeri kombinleri için çıplak bacakla siyah etek ve gömlek kombininiz şıklığınızı yerle bir edecektir.

4. Aksesuarlarınızı minimumda tutun. İş yeri kombinlerinde siyah eteğiniz ve gömleğiniz ile oluşturduğunuz giyiminizi sade ve az aksesuarla tamamlayın. Bir çift küpe ya da zarif ve abartıya kaçmayan bir kolye şıklığınızı tamamlayacaktır.

5. Spor ofis şıklığı yaratın. Standart ofis şartlarından farklı daha rahat giyinme koşullarına sahip olduğunuz çalışma yerleri içinse siyah eteğin olmazsa olmazları, kazaklar ve sweatshirtlerdir. Siyah etek ile kazak kombini yaratmak için kazağın ön etek kısmını eteğinizin içine sokarak kemer kullanabilirsiniz.

Siyah Etek ile Spor Kombin

Siyah etek şekilden şekle tarzdan tarza girebilmektedir. Siyah eteğinizi spor bir kombin yaparak gündelik şıklığınızı elde edebilirsiniz.

1. Siyah etek ile vücuda oturan bir body ya da tişört kombinleyin. Düz baskısız tişörtler ile siyah eteğinizi kombinleyebileceğiniz gibi, baskılı tshirtler da siyah eteğiniz ile iyi bir kombin oluşturmanızı sağlayabilir. Tshirtler fazla bol ve salaş olmamalıdır.

2. Üst giyiminizde seçtiğiniz renk ile ayakkabınızı seçin. Tshirt ya da bodynizle aynı renkte bir çift ayakkabı edinin. Günlük spor kombin için düz ayakkabılar ya da spor ayakkabılar sizi rahat ettirecektir.

3. Zarif ve elegan takılardan uzak durun. Siyah eteğiniz ile oluşturacağınız spor kombinize aksesuar eklerken parlak ve pahalı takılardan uzak durmalısınız. Saat, deri ya da plastiktan yapılmış bileklikler kombininizi tamamlayacaktır. Uzun spor kolyeler de gündelik spor kombininize uyacaktır.

4. Bacaklarınızı çıplak tutun. Spor etek kombini için kilotlu çorap giymek çok da iyi bir tercih olmayacaktır. Siyah eteğiniz ile kombininizi çıplak bacaklarınız ya dize yakın soket çoraplar giyerek tamamlamalısınız.

5. Rahat bir çanta taşıyın. Siyah eteğinizle oluşturduğunuz spor kombininizi spor bir çantayla sonlandırın. Sırt çantaları, elde cüzdan şeklinde taşıyabileceğiniz büyük clutchlar, elde tutarak taşıyacağınız büyük çantalar kombinizi doğru şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Siyah etekle spor kombini için bir başka alternatifse uzun saplı çapraz da kullanabileceğiniz orta boyut günlük çantalardır.

Siyah Etek ile Gece Kombini

Gece bir kokteyle katılırken ya da restorantta bir akşam yemeğine giderken siyah eteğinizi altın ya da gümüş renkler ile kombinleyerek şık bir kombin hazırlayabilirsiniz.

1. Siyah eteğinizi altın ya da gümüş gösterişli bir üst ile kombinleyin. Şık bir yaklaşım için saten ya da ipek parlak bluzler seçerek siyah eteğinizi kombinleyebilirsiniz. Gece kombininde siyah düz eteğinize üst seçerken abartabilir payetli ürünlere yönelebilirsiniz. Sırıtmaz aksine havalı bir görünüm elde etmenizi sağlar.

2. Siyah eteğinize seçtiğiniz üst ile uyumlu bantlı ve zarif topuklu bir ayakkabı seçin.

3. Aksesuarlarınızı abartın. Gece kombinleri abartmaya müsait kombinlerdir ve siyah etek bu abartılar için birebirdir. Sallantılı küpeler,uzun kolyeler, gümüş ya da altın detaylı bileklikler ile gece şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Siyah eteğiniz ile tercih ettiğiniz bluz doğrultusunda aksesuar seçimlerini gerçekleştirin. Şıklıkla rüküşlük arasındaki ince çizgiyi geçmemenizde fayda var.

4. Gece kombininde gideceğiniz mekana göre çorap giyebilirsiniz ya da es de geçebilirsiniz.

5. Işıltılı bir çanta seçin. Siyah etek ile gece kombininizde ya siyah ya da parıldayan bir clutch alın. Kombininizi takı ile artı bir renk ile eşleştirdiyseniz, takılardan birinin rengini de çantanızın renk seçiminde değerlendirmelisiniz.

Siyah Etek ile Elbise Görünümü

Düz bir kesime sahip basit bir siyah etek ile kokteyl, iş yemekleri gibi resmi ya da yarı resmi davetleri siyah bir üst giyerek siyah bir elbise gibi de kullanabilirsiniz.

1. Siyah bir üst seçin. Kolsuz ve derin dekoltelere sahip üstler ile siyah eteğinizi kombinlediğiniz de gerçekten siyah bir elbise gibi gözükeceğinden emin olun. Uzun kollu üstlerde de bu görünümü yakalarsınız ancak biraz daha detaycı olmanız gerekir. Siyah eteğinizi siyah bir elbise gibi gösterme niyetindeyseniz eteğin kumaşının aynısından bir üst seçmeniz de fayda var.

2. Siyah topuklu ayakkabı giyin. Stilettolar, dolgu topuklar, burnu kapalı tüm ayakkabıları kombinlemekte özgürsünüz, tarzınıza en uygun olanı seçin.

3. Takı ekleyin. Siyah eteğiniz ile kombinlediğiniz siyah üstünüzü renkli ve zarif bir takı ile tamamlamanız gerekir. Elmas, inci gibi pahalı mücevherler de şıklığınızı tamamlayacak parçaların başında gelmektedir.

4. Dantel çorap giyin. Çok koyu olmayan dantel desenli çorapları deneyebilirsiniz, ya da nude çoraplar ile bacaklarınızı gösterin.

5. Şal alın. Siyah etek ve siyah üst kombininizi aksesuarlarınızla canlandırdınız şimdi sırada olası değişen hava koşullarına karşı kendinizi koruyacağınız parçayı seçmeye geldi. Kesinlikle siyahlığınızı renkli ve gösterişli bir şal ile tamamlamalısınız. Alternatif olarak bir blazer almanız gerekiyorsa kesinlikle siyah dışında bir renk tercih edin.

6. Çantanızı aksesuarlarınız ile uyumlu seçin. Siyah eteğinizi elbiseymiş gibi kombinlediğinizden çantanızı seçerken bunu göz önünde bulundurun.