Sırtı açık elbiseyi satın alırken sırt dekoltesine tav olurken, giyeceğiniz gün için nasıl saç modali yaptıracağına karar veremeyenlerden misiniz? Sizi öncelikle aydınlatalım kısa saç kesimine sahip değilseniz sırtı açık elbiseler ile saçınızı kesinlikle topuz yaptırmalısınız! Sırtı açık elbise giyerken deneyimleyebileceğiniz bir çok topuz modeli vardır, bunlardan en uygununa karar verirken yüz hatlarınızı ve giyeceğiniz sırt dekolteli elbisenin tarzını baz almanız gerekir. Peki sırtı açık elbiseler için topuz modeli nasıl seçilir, topuz modellerinden dekolteli elbisenize uygun topuz modeline nasıl karar verilir işte sizin için tüyolar,

Sırtı Açık Elbiseye Topuz Modelleri

[dropcap]1[/dropcap]Dağınık topuz : Sırtı açık romantik tarzda elbiseler ile dağınık topuzlar son derece uyumlu bir görünüm yakalamanızı sağlar. Kloş ve şifon sırtı açık elbiseler de bir başka çağdan özellikle helen çağından gelme görüntünüze enseden dağınık bir topuz modeli harika olacaktır. Enseden dağınık topuz yaptırırken saçlarınızın kahverengi ya da sarı balyajlı olması da size ayrıca bir hava katacaktır. Sırt dekolteniz için dağınık topuz sizi olduğunuzdan daha asil gösterecektir.

[dropcap]2[/dropcap]Sıkı topuz (balerin topuzu) : Sırtı açık elbiseler için sert görünmek isteyenlerin tercihi olan sımsıkı topuzlar, yaptırıldığında kişiyi daha genç ve kararlı gösterecektir. Sırtı açık elbiseniz düz, minimalist çizgilere sahipse kesinlikle sımsıkı bir balerin topuzu ile görünümüzünü tamamlamalısınız. Genellikle esmer ve koyu kumral saç renklerine sahip kişiler sıkı topuzlar ile sırtı açık elbiselerini kombinleyebilirler.

[dropcap]3[/dropcap]Sepet topuz: Sırtı açık elbiseniz çiçek desenli ve pastel renklere sahipse, saçınızın topuz modelini de örgülerle bezeli bir seçimden yana kullanmanız da fayda vardır. Üstte ya da arkada dağınık büyüklü küçüklü örgüler ile oluşturacağınız sepet topuzunu özellikle sivri yüz hatlarına sahip kişiler dekoltelerine dikkat çekmek için tercih etmelidir.

[dropcap]4[/dropcap]Gevşek topuz: Dağınık topuzla sıklıkla karıştırılan bu topuz modeli sırtı açık elbiseler tercih eden kadınların, doğal görünümlerini yakalamak için idealdir. Gevşek topuz modeline bakıldığında sanki toplanması için herhangi bir özen gösterilmemiş gibi bir hava sezersiniz, tamamen doğal olmasına hassasiyet verilen bu topuz modeli ile, ipek kumaş gibi kıymetli ve pahalı sırtı açık elbiseleriniz ile kombinlemeniz de fayda var. Özellikle sarışın ve küllü sarı saç renklerine sahip kişilerce abiye sırtı açık elbiseler ile kombinlemeleri önerilir.

[dropcap]5[/dropcap]Salık topuz: Perçem ya da kahkül saç kesimlerine özel olarak uygulanan bu topuz modelleri ile sırtı açık elbise kombini yapmak bir o kadar keyiflidir. Topuz modeli gerçekletirilirken yer yer saçınızdan bir kaç tutamın omuzlarınız düşmesi son derece doğal ve yerinde bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.