Şapka takmayı her kadın sever, ancak şapka takıldığında saçın basıklaşması ve saçın hacminin bozulması da hangi şapkayla hangi saç stili kullanılmalı sorusunu akılla getirmektedir. Elbette şapkalara göre saç modelleri ve bunlarla ilgili bir takım tüyolar mevcuttur. Siz şapka takmak istedikten sonra, şapkayı çıkardığınızda da saçlarınızın harikulade gözükmesi için işte size şapka saç modelleri nasıl yapılır yöntemleri, bu tüyolar ile şapka, kabaran saç tepenizi gizleyecek ve kulak hizanızın altından itibaren hakim olduğunuz saç modelleri ile mükemmel görünümler yakalayacaksınız, minik şapkalı saç modelleri, tül şapkalı saç modelleri kısacası şapka aksesuarlı tüm saç modelleri için tüm yöntemleri sizin için derledik,

Şapka ile Saç Modelleri Yapımı

[dropcap]1[/dropcap]Şapkanızı saçı toparlayan bir saç aksesuarı gibi kullanın. Ense kısmınızda saçlarınızı lastik toka yardımı ile toplayın ve şapkanın alt kısmını genellikle kep gibi olan geniş şapkalar d abu yöntemi kullanabilirsiniz saçınızı toplamak için kullanın. Size arkadan bakıldığında enseniz ve şapka görünecek tüm saçlar şapkanın içerisinde toplu şekilde kalacak. Ve şapkanızı çıkardığınız da saçlarınız toplu bir şekilde şapka içinde uzun süre kaldığı için dalgalanacak ve doğal bir görünüm kazanacaktır. Kısa ya da uzun tüm saç modelleri için bu taktiği deneyebilirsiniz.

[dropcap]2[/dropcap]Doğal dalgalı saçlara büyük şapkalar! Büyük şapkaların şüphesiz en büyük avantajı şapkanın altında açık kalan bölgeyi saçlarla zenginleştirmektir. Saçınız uzun ya da kısa büyük fötr şapkalar kullanacaksanız saçlarınızı dalgalı ve hacimli şekilde salık bırakın ve kulan hizasından itibaren saçlarınızın görünümünüzü zenginleştirmesine olanak sağlayın.

[dropcap]3[/dropcap]Kasket ve kep tarzı şapkalar ile gündelik saç modelleri deneyin. Kasket ve kepler genellikle sportif şıklığın temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor. Sweatshitler bol ve salaş crop toplar ile kombinlenen bu şapkaların en ideal saç modeli ile kendi haline bıraktığınız saçlarınız. Herhangi bir düzleştirici ya da maşa uygulaması olmadan yıka çık mantığında saç modelleri ile toplu ya da açık olarak saç modelleri deneyebilir sporluğunuzun altını çizebilirsiniz. Rahat hissettiğiniz kadar saçlarınızı da rahat ve özgür bırakın.

[dropcap]4[/dropcap]Küt, peruk modeli saçlar sahipseniz şapkanın altından saçlarınızı gösterin. Şapkanın altından bir tutam görünmesi kısa saç modellerinde şapkayla son derece iyi duran bir kombindir. Bu şekilde son derece stil sahibi bir görünüm elde edeceğinizden emin olun. Perçemleriniz varsa şapkanın altına mı sokmalısınız gözükmeli mi? Görünüm itibariyle perçemlerin şapka altından gözükmesi son derece şık, ancak şapkayı bir iki saat takıp çıkartacaksanız perçemleriniz muhtemelen alnınızda şekillenecek ve görünümü çirkinleşecek. Şapkayı ne kadar süre takacağınızı tayin edip perçemlerinizi duruma göre gizlemeli ya da salık bırakmalısınız. Her ikisi de mümkün ama biz saçların görünmesinden yanayız. Eğer perçeminiz yoksa şapkanızı saç dipleriniz gözükene kadar geriye doğru çekin ve alnınızı açın.

[dropcap]5[/dropcap]Yün berenin nimetlerinden faydalanın. Yün bere yapısı gereği saçlarınızın hava almasını sağlar ve saçlar da elektriklenmeyi kesinlikle önler. Şapka olarak bere tercihi yapacaksanız yün materyalinden bereler edinin. Yün bereler ile saçlarınızı dümdüz fönlü ya da dalgalı şekilde açık kullanmanız son derece güzel duracaktır. Özellikle kış aylarında saçlarınız açıkta kaldığında hava koşulları nedeniyle illa dalgalanacaktır, endişe etmeyin bere ve salık kaç kombininin modası asla geçmez!

Kare saç kesimleriyle bereler muhteşem birer ikili. Uğraşılmış muntazam bir görüntü için saçlarınızı berenizin sadece bir tarafından dışarı çıkartın ve simetrik bir görünüm yakalayın.

Kahkülünüz yoksa ya da romantik bir görünüm yerine sert ve asi bir imaj yaratmak istiyorsanız, berenizi saç diplerinizin hizasına kadar geri çekin ve alın açıkta kalacak şekilde saçlarınızı tamamen ortanda kaldırarak yüzünüzü ortaya çıkarın. Düzenli saçlarınız ve alnınıza yapışık duran berenizle çok modern görüneceksiniz. Gözlerinize eyeliner çekmeyi unutmayın!

2016 şapka modelleri arasında en favori olacak görünümlerden birinin ponponlu tüylü bereler olduğunu ve bu stile eşlik etmek için ilgili tüm tüyoları uyguladığınızdan emin olun!