Kimi zaman romantik ruh eşini bulmak biraz da şans meselesidir. Ancak sevdiğiniz kişiyi doğru ilişkiler, flört ve aşk sonucunda elde ederseniz bu durumda ruh eşinizi bulma olasılığınız elbette diğer durumlara göre daha yüksektir. Ruh eşinizi bulmaya çalışıyor, kimini ruh eşiniz olduğunu araştırıyorsanız karşıdaki kişiyi doğru şekilde tanımayı ve tanışma stratejilerini geliştirmelisiniz. Bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için bu makale size yardımcı olacaktır.

Bölüm1: Potansiyel Ruh Eşlerini Aramak

1. Tek olmaktan hoşlanıp hoşlanmadığınızı tespit edin. Bunu niye yapacağız diye soruyor olabilirsiniz. Ancak öncelikle tek başına yaşamaktan ne derece mutlu olduğunuz belirlemelisiniz. Yani acaba tek başına yaşamak sizin için daha güven ve mutluluk verici mi? Gerçekten bir tuh eşine ihtiyacınız var mı? Eğer ruh eşinizi arayıp aramadığınızdan emin değilseniz o zaman kendinize vakit geçirebileceğiniz farklı yollar bulmalısınız. Bunlar:

 • Birbirinden ilginç hobiler edinin
 • Arkadaşlarınıza ve ailenize değer verin
 • İstikrarlı bir şekilde kariyerinizde gelişime odaklanın
 • Bir günlük tutarak neleri yaşadığınızı kayıt altında tutun

2. Sevdiğiniz, aradığınız özelliklerini belirleyin. Ruh eşiniz olacak kişide aradığınız özelliklerin bir listesini yapın. Karşıdaki kişinin güzel bir gülümsemesi olmasını ya da iyi bir mizah yeteneği olmasını isteyebilirsiniz. Ya da atletik yapılı spor yapan birisini, kitap okumaya seven birisini istiyor olabilirsiniz. Aradığınız özellikleri göz önüne alarak soyuttan somuta dönmelisiniz. Belirlediğiniz özelliklere bire bir olmasa da büyük olasılıkla uyan kişilerle muhabbet ederek tanışmalısınız.

3. Açık fikirli olun. Yapılan araştırmalar sonucunda cazip gelen kişinin aslında diğer kişinin kafasındaki listelediği özelliklerle çok da örtüşmediğini görülmüştür. Yani siz kafanızda kurduğunuz kişiye değilde genelde anlık, spontene gelişen içinizden gelen kişiye yönelirsiniz. Esasında burada kişilerin hazırladığı listeden önce iç güdüleri devreye girer. İç güdü sizi o kişiye yönlendiriyorsa o anda liste vb. anlamını yitirir. Burada şu ihtimalde vardır, iç güdülerinizin yönlendirdiği kişi listelediğiniz özelliklerin tümünü de taşıyor olabilir. Bu da sizin ciddi derecede şanslı olduğunuz anlamına gelir.

Her türlü ön yargıyı geride bırakmalısınız. Etnik köken, din, yaş, ten rengi bunların hepsi önemsiz şeylerdir. Kesinlikle ve kesinlikle ruh eşiniz olacak kişide bunun gibi noktalara takılmadan kararınızı vermelisiniz.

4. Bir ilişki içerisindeyseniz diğer olasılıklardan uzak durun. Eğer herhangi bir kişiyle bir ilişki içerisindeyseniz, daha mükemmel olduğunu düşündüğünüz kişilerle tanışsanız bile onlardan uzak durmalısınız. Birçok ilişkinin bitme sebebi aldatmadır. İnsanların genelde hazmedemediği nokta aldatılmaktır. Nasıl başınıza böyle bir şey gelmesini istemezseniz, ilişkinizin devam ettiği kişi için de siz aynı şeyleri yapmamalısınız. Ortaya çıkan diğer olasılıkları ancak ve ancak süregelen ilişkiniz bittikten sonra yani tek olduktan sonra değerlendirmeye almalısınız.

5. Arkadaş çevrenizi geliştirin. Standart çevrenizden daha ilginç, daha hareketli bir çevreye geçiş yaparak daha farklı arkadaşlıklar edinmek size birçok şey katacaktır. Bunun için facebook, twitter, instagram gibi sosyal platformlardan faydalanabilirsiniz. Tanıştığınız yeni insanlarla karşılık oturup konuşabilir, çay, kahve içebilirsiniz. Sizinle benzer ilgi alanları olan kişileri bulmak için birçok alternatifiniz vardır. Bunlardan bazıları:

 • Herhangi bir hobinizi gerçekleştirin
 • Bir tanışma sitesine kayıt olun
 • İlginizi çeken herhangi bir proje için gönüllü olun
 • Okulunuzun mezunlar derneğine katılın
 • Akşam yemeği için arkadaşlarınızı davet edin
 • Doğum günü partisi düzenleyin
 • Arkadaşlarınızın da katılacağı partiler düzenleyin

6. Güler yüzlü, sevecen olun. Gülümsemeniz sizin yanınızda yer alan kişilerin kendini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Biriyle sohbet ve muhabbete başlamak, onu tanımak istiyorsanız beden dilinizi kullanarak samimi bir yaklaşım sergilemelisiniz. Aynı zamanda size yaklaşan biriyle konuşmak, muhabbet etmek istemiyorsanız bunun tam tersini uygulayarak o kişiyi kırmadan ona bunun sinyalini verirsiniz.

7. Taliplerinizle görüşmeyi kabul edin. Arkadaşlarınız sizi en yakından tanıyan kişilerdir. Bundan dolayı size biriyle tanışma konusunda aracılık edebilirler. Siz de böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen reddetmemeli, öncelikle o kişiyle tanışma yoluna girmeli, sonrasında kararınızı vermelisiniz. Yeni ve ilginç insanlarla tanışmak için kapılarını kapatmamaya özen gösterin.

8. İnsanlarla flört etmeyi öğrenin. Flört etmenin birçok yolu vardır.Cesaret, saygı ve samimi bir vücut dili flört etmek için olmazsa olmazlardır. Kapalı, kendini küçük gören ve beden dilinde başarısız olan insanlar flört konusunda da başarısız insanlardır. Eğer siz de flört konusunda çok iyi değilseniz ve bu konuda başarılı olmak istiyorsanız o zaman belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Hem gülen hem de güldüren olmalı
 • Başını sallayarak bazı şeyleri ifade edebilmeli ve sözlü anlaşmalar yapabilmesi
 • Konuşmayı açıp, uzatabilmesi
 • Vücut dilini (kolları, bacakları, avuç içini) kullanabilmeli
 • Ayrıntıları karşısındakiyle paylaşabilmeli
 • Göz teması kurabilmeli
 • Karşısındakine sorulara sorabilmeli ve sorulan sorulara da içtenlikle cevaplar verebilmelidir.

9. Arkadaş bulma sitelerindeki potansiyel ruh ikizinin gizemli olsa da dürüst bir profili olmasına dikkat edin. Sosyal medyadaki profiller çoğu kişi için belirleyici özelliklerin yer aldığı mecralardır. Siz de birçok kişi gibi internetten ruh ikizinizi bulabilirsiniz, tabi ki internette gezinmeyi seviyorsanız. Gözünüze kestirdiğiniz kişilerin profillerini inceleyerek kısa bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Siz de profilinizi oluştururken işin içine biraz gizem katarsanız bu karşı taraf için daha ilgi çekici bir hale gelebilir.

10. Heyecan verici yerlerde, mekanlarda insanlarla tanışın. Heyecan verici yer ve mekanlar insanların duygularının uyandığı yerledir. Bundan dolayı da böyle bir mekanda ruh eşinizi bulma olasılığınız yüksektir. Kalbin hızlı bir şekilde artması, bundan dolayı oluşan terleme duyguların yükselmesini sağlayarak cinsel çekimi arttırabilir. Bu anlamda yapabileceğini heyecanın doruklarda olduğu yerler:

 • Spor salonlarında
 • Herhangi bir korku filmi sırasında
 • Yüksek yerlerde yapılan sportif faaliyetler sırasında

11. Sizin için ruh ikizinin, doğru kişinin tek bir kişi olduğunu yeniden belirtin. Yaşamınız boyunca gerçek aşkı aramak istiyorsanız sonunda ulaşacağınız kişi tek bir kişidir. Tüm insanların gerçek aşkı bulduğu, güzel bir ilişki yaşadığını dışarıdan gözlemleyerek çok fazla bilemeyiz. Siz de gerçekten ruh eşinizi(ikizinizi) arıyorsanız bunda aceleci davranmamalısınız. Bu gerçekten de o kadar kolay bulunabilen bir şey değildir.