Bahar yaklaşıyor ve festival programları şimdiden doldu taştı. Partilerin en şık ve konsepte uygun kişisi olmaya hazır mısınız? Bayılarak aldığınız parti elbiselerini, nasıl seçersiniz, nasıl kombinlersiniz? Güncel trendleri takip eden ve modayı seven biriyseniz partinin en gözde kişisi olmaya adaysınız. Mükemmel bir parti elbisesi ile partiye katılarak özgüveninizi arttıracak ve harika zaman geçireceksiniz!

Adım Adım Parti Elbisesi Giymenin Püf Noktaları

[dropcap]1[/dropcap]Tek omuzlu parti elbiseleri giyin. Asimetrik kesimli elbiseler partilerin konseptine göre son derece göz alıcı gözükür. Özellikle tek omuzlu ya da kol boyları birbirinden farklı asimetrik çizgilerle tasarlanan parti elbiseleri, farklı gözükmenizi sağlayacaktır. Parti elbiselerinin yazı kışı yoktur, zira bir partiye katılıyorsanız kış ayında bile olsanız kapalı bir mekanda olacaksınız. Tek omuzlu parti elbiselerini her mevsim giyebilirsiniz. Tek omuzlu parti elbiselerin kısa ve karışık desenli olanlarını tercih etmeniz daha şık bir görünüme sahip olmanızı ve partiye yakışır olmanızı sağlayacaktır. Düz ve sade renkli tek omuzlu elbiseler, daha çok spor bir görünüme sahip olduğunuzu vurgular ve bu kesinlikle partiler için uygun değildir.

[dropcap]2[/dropcap]Klasik siyah mini elbiseleri giyin. Her organizasyonun olduğu gibi parti elbiselerin de vazgeçilmez renkleri siyah ve mini olanlarıdır! Siyah mini elbiseyi her konsepte uydurabileceğiniz gibi partilere de uyarlayabilirsiniz. Siyah mini elbiselerin modası asla geçmeyecek ancak partiye siyah bir mini elbiseyle katılacaksanız da farkınızı ortaya koymak zorundasınız! Parti elbisenizi siyahtan yana kullanacaksanız, payetli ya da transparan hatta dantelli seçerek siyahın asaletini ve kıvraklığını sergileyin. Siyah parti elbise ile ayakkabı ve çanta seçimini tamamen siyaha tezat eğlenceli ve renkli bir şekilde kombinlemelisiniz. Süslü hatta bilekten fiyonklu topuklu ayakkabılar ile siyah elbiseniz ile partiye katılacağınızı beyan eder nitelikte olmalıdır.

[dropcap]3[/dropcap]Straplez ve korse elbiseleri deneyin. Geniş omuzlara sahipseniz parti elbiseniz kesinlikle straplez elbise olmalıdır. Straplez elbiseler ve korse elbiseler vücudunuzun üst kısmını ön plana çıkaran parçalardandır. Parti elbisenizi straplez bir elbise ya da korse bir elbise seçerek yüzünüz ve vücudunuz arasında bir ahenk oluşturabilirsiniz. Ayrıca straplez elbiseler, partiler için eğlenceli ve renkli duracaktır. Partiler için elbise seçerken korse elbiseleri tüm bel oyuntusunu ortaya çıkaracağından uzun etekli seçmeniz de fayda var. Straplez elbiseniz kısa ya da mini etek boylarında olmalıdır.

[dropcap]4[/dropcap]Mini elbise giymek cesaret ister, cesur olun. Mevsimi olmayan elbise türlerinnden biri de mini elbiselerdir ve kesinlikle parti elbiseleri arasında mini elbiseler en çok tercih edilen parçalardandır. Yüksek topuklu ayakkabılar ile kombinleyeceğiniz mini parti elbiseniz ile sıradışı görünmek elinizde. Parti elbiseleri için birkaç model dışında mini etek boylarını tercih etmelisiniz, uzun etek boyları daha çok abiye tarzı vurdulayacağından parti konseptinizle uyuşmayabilir. Risk almayın ve mini elbiseleriniz ile partiye katılın.

[dropcap]5[/dropcap]Farklı fikirlere açık olun. Bir partiye katılacaksanız zaten özelsinizdir ve partiye katılacak diğer kişilerden de farklı görünmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken parti elbisenizi seçerken partinin konseptine uygun elbiseler seçmek olmalı. Örneğin, “Bahara merhaba” partisine katılacaksanız, seçeceğiniz elbise çiçekli, soft renklere sahip, uçuş uçuş bir model olmalıdır. “Bahara merhaba” partisine bordo ya da gri renkler de bir elbise ile katılırsanız, konsepte pek de uymuş sayılmazsınız! Şeffaf renkler, transparan görünümler, hayvan baskılı modeller, parlak trend renkler elbisenizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken diğer alternatifler arasındadır. Partinin göz bebeği olmak istiyorsanız, iyi düşünün.