Tatil denildiğinde sıcak kumlar, deniz ve plajdan başka aklına bir şey gelmeyen tüm kadınların en gerekli ve yanlarından eksiltmedikleri plaj aksesuarlarının başına pareo gelir. Pareo hem ucuz, hem kullanışlı hem de pratik bir plaj aksesuarıdır. Rengarenk bikinilerin tamamlayıcısı olan pareolar plaj çantanızda fazla yer kaplamayacağı gibi, sahil boyunca stilinizi yansıtacağınız bikini kombininizi bütünleştirecek bir aksesuardır. Pareoyu bambaşka şekillerde kullanabilirsiniz, en farklı ve en tarz şekilde pareo nasıl bağlanır, nasıl giyilir altın öneriler;

Yöntem 1: Pareo ile Mini Etek Görünümü

Pareoyu mini etek gibi bağlayarak denizden çıkar çıkmaz kurumanızı kolaylaştırırsınız hem de modern bir görünüm elde edersiniz.

 1. Öncelikle pareonuzu boyuna ikiye katlayın.

 2. Pareoyu belinizin arkasına yerleştirerek eşit şekilde iki elinizi kullanarak kalça kısmınızı hizalayın.

 3. Pareonuzun uzunluğuna göre kalça hizanızda bir tur döndürerek önde ya da arkada bağlayabilirsiniz.

 4. Pareo mini eteğiniz hazır! Pareonuzu daha bol ve salaş bırakarak sağ ya da sol bacağınızın üstünde bağlayarak da yırtmaçlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Yöntem 2: Pareo ile Uzun Etek Görünümü

Pareoyu uzun etek gibi kullanmak sahilde pek avantajlı bir yöntem gibi görünmese de (kum olma ihtimali) sahil kenarında bir puba ya da restoranta yemek yemeye gitmek için idealdir.

 1. Pareoyu uçlarından tutarak bel hizasında bir uç diğer uçtan uzun olacak şekilde kalçanıza yerleştirin.

 2. Uçlarından tuttuğunuz pareoları kruvaze gelecek şekilde (çaprazlama şekilde) bir uç diğerinin üzerine gelecek şekilde yerleştirin.

 3. Uzun olan pareo ucunu bel çevrenizde dolandırarak kısa uç ile buluştuğu yerden bağlayın.

Yöntem 3: Pareo ile Elbise Görünümü

Pareo ile uygulanabilecek en güzel kombinlerden biri de pareoyu elbise gibi kullanmaktır. Özellikle plajda oyun oynarken rahat edeceğiniz bu modeli kesinlike denemelisiniz.

 1. Pareonuzu sırt genişliğiniz boyunca yerleştirin. Boylamasına tuttuğunuz pareonuzu bir kısmı kısa, bir kısmı uzun kalacak şekilde oranlayın. (Pareonun kısa olan kısmı koltuk altı hizanızda olmalıdır.)

 2. Pareonuzun uzun olan kısmını sırt bölgesinden ön yüzünüze gelen dek sarın ve uçları çaprazlama gelecek şekilde hizalayın.

 3. Çaprazlama gelecek şekilde hizaladığınız pareonuzu boynunuzun arkasından bağlayın.

Yöntem 4: Pareo ile Top Görünümü

Pareo ile yapılacak en kullanışlı modellerden birisi de pareonuzu top gibi kullanmaktır. Özellikle aksaşm üstüne doğru sahil kenarındaki yürüyüşler için mini şortlar ile kombinleyebileceğiniz bu modeli denemekte fayda var.

 1. Pareonuzu boylamasına ikiye katlayarak göğüs hizasında ortalayın.

 2. İki ucundan tuttuğunuz pareoyu sırtınızın ortasında birleştirerek bağlayın. Tek bir düğüm atabileceğiniz gibi pareonuz yeterli kısalıktaysa uçlarında bulunan püskülleri teker teker de bağlayabilirsiniz.

Yöntem 5: Pareo ile Şal Görünümü

Özellikle güneşin çekildiği akşam üstlerinde pareonuzu bir şal gibi kullanmanız kot ceketten ya da mini trikolardan çok daha sofistike bir tarz yakalamanızı sağlayacaktır.

 1. Pareonuzu şal gibi kullanmak için omuzları açıkta bırakan bir elbise giyerek kombinlemeniz gerekir. Önde topladığınız pareonuzu omuzlarınız arasında nasıl rahat ediyorsanız o şekilde bırakın ve naif düşüşlere izin verin!