Cildinize gençlik katmak ve güzelliğinize güzellik katmak istiyorsanız ozon yağını görmezden gelemezsiniz. Birçok kişi ozonlanmış cilt bakım ürünleri kullanmaya alışıkken son yıllarda da ozon yağları da popülerleşmeye başladı. Günümüzde zaten ozonoterpi (ozon tedavisi) birçok merkezde hem sağlık açısından hem de güzelleşme açısından kullanılmaktadır.

Ozon Yağı Nasıl Yapılır?

Ozon yağı, saf oksijen moleküllerinin doğal zeytinyağı içerisine nakledilmesi ile elde edilen doğal bir üründür. Bu işlem gerçekleştirilirken soğal yöntemler kullanılır. Birleştirme işlemi sonrası zeytinyağı ozonu tutarak koyulaşır, jel halini alır. Zeytinyağı ozonlandığında, bir soğutucu yardımı ile saklanırsa, uzun süre (17 yıl) bozulmadan kalabilmektedir. Ozonlanan yağ, derideki gözenekler yardımı ile vücuda kolaylıkla girmekte ve hücre içerisinde temizlik işlemlerine başlamaktadır. Temizlenen bir hücrede elbette gençleşecek ömrüne ömür katacaktır.

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?

Ozon yağı; yüz, boyun, ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak hücrelerin vital proseslerini stimüle eden yani hücre içlerini temizleyen ve gençleştiren bir etki gerçekleştirir.

Ozon yağı kullanılırken bölgedeki kan akışı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder.

Elastik bir cilt için ozon yağı kesin çözümdür. Ayrıca ozonlanmış yağ başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de kullanılır. Ozonlanmış yağ genellikle masaj yoluyla kullanılır ve bir çok rahatsızlığı da yok eder; egzama, kesikler, yanıklar ve güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, bacak ülserleri, yatak yaraları, hemoroidler, arı sokmaları, böcek ısırıkları, akne gibi cilt kaynaklı rahatsızlıklarda kullanılmaktadır.

Kesikler, yaralar için Ozon Yağı

Ozon yağı her türlü cilt yarası ve sıyrık için birebirdir. Mükemmel bir antiseptik özelliği olan ozon yağı sayesinde günde bir ya da iki kere kullanmanız ile kısa sürede kesikler ve yaralarınız iyileşecektir.

Akne için Ozon Yağı

Yüzünüzü yıkadıktan ve sterilize ettikten sonra, günde iki kere ozon yağı sürün. Ozon yağı sürdükten sonra yüzünüze tekrar su temas ettirmeyin. Ozon yağı yüzünüzdeki dolaşımı arttırır ve gün içerisinde yüzünüze temas eden zararlı etkilerin ortadan kalkmasını sağlar.

Sporcu Ayakları için Ozon Yağı

Temiz ve kuru ayağınıza günde 2,3 kere ozo yağı sürün. Sık sık spoar ayakkabısı içerisinde ter ile ıslanan ayaklarınıza oluşabilecek mantarın önüne geçer Ayrıca spor esnasında aldığınız darbeler ile oluşan çürüklerin üstüne ozon yağı sürerek, ağrıyı azaltabilir ve morarmaların kısa sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Kepek ve Kafa Derisi Hastalıkları için Ozon Yağı

Saçınızı yıkayın.

Daha sonra ozon yağını saç derisine uygulayın.

Derinin içerisine doğru masaj yapın.

Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.

Böylelikle ozon yağı saç derisine daha hızlı nüfuz edecek ve kısa sürede iyi sonuçlar alırsınız.

Pişik için Ozon Yağı

Pişik olan bölgeye ozon yağı sürerek acı ve yanmayı hızlıca sonlandırırsınız aynı zamanda kısa sürede iyileştirmeye yardımcı olacaktır.Pişikleriniz iyileşene kadar ozon yağını günde 2 yada 3 kez uygulayın. Bebek pişikleri için de bebeğinizin banyo suyuna birkaç damla ozon yağı damlatarak kısa sürede pişiklerin geçmesini sağlayabilirsiniz.

Baş Ağrısı için Ozon Yağı

Özellikle baş ağrılarında bir iki damla ozon yağı ile baş bölgesinde bulunan şakaklara yapılan masaj ağrınızı anında kesecektir.

Kas Ağrıları için Ozon Yağı

Spazm, kramp ve ağrılarını iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye ozon yağı ile yavaşça masaj yapın. Ozon yağı özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için birebirdir.

Tırnak mantarı için Ozon Yağı

Tırnak mantarı için ozon yağını kullanmadan evvel tırnağı olabildiğince kısa kesin.

Sonra ozon yağı ile ovun.

Kısa sürede ozon yağı sayesinde tırnak mantarından kurtulabilirsiniz.

Hemoroid için Ozon Yağı

Tahriş, kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için ozon yağını anal bölgeye hafif hareketlerden oluşan bir masaj ile yedirin. Durumun ağırlığına göre günde 2 yada 3 kere uygulayın.

Sinek Isırıkları ve Arı Sokmaları için Ozon Yağı

Ozon yağı ile ısırık ya da sokma olan bölgeye masaj yapın. Kaşıntıyı anında yok edecek bu uygulama zamanla acıyı azaltacak ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Ter için Ozon Yağı

Ozon yağı hafif, çok etkili bir deodorant olarak kullanılabilir. Hassas koltukaltı dokularını tahriş etmeyeceği gibi ter kokusunun ve terlemenin önüne geçer.

Güneş Yanıkları için Ozon Yağı

Ozon yağı güneş yanıklarından hemen kurtulmanızı sağlar, ayrıca güneş ışınları etkisinde kabaran cildinizdeki kabarmayı da engeller.

Çatlak Dudaklar için Ozon Yağı

Ozon yağını dudaklarınıza günde bir iki kere sürerek çatlakların kısa sürede geçmesini sağlarsınız.