Dış görünüşün güzel olması Allah vergisi olmasının yanında tamamen samimi ve iyi niyetli fikirlerinizin dış güzelliğiniz ile birleşmesiyle meydana gelir. Nasıl güzel olunur sorusunun yanıtı hem olumlu ve güzel bir enerjiden hem de bakımlı ve temiz bir görünümden ibarettir. Evde nasıl güzelleşeceğinizi düşünmeyin, işe direk güzelleşmekle başlayın. Olduğunuzdan daha güzel olmanız için milyonlar harcamanıza, estetik yaptırmanıza ya da terapi almanıza gerek yok yapacaklarınız oldukça basit ve uygulaması kolay tüyolar, peki öyleyse nasıl güzel olunur, evde ucuza nasıl güzelleşilir işte size ipuçları

Adım Adım Güzelleşmenin Sırları

1. Güzel bir vücuda sahip olun. Güzel bir vücuda sahip olmak için saatlerce yürümenize ya da fitness salonlarına kaydolmanıza gerek yoktur. Güzel olmak için öncelikle varsa geniş basenlerinizle, kısa boyunuzla ya da geniş omuzlarınız ile barışmanız gerekir. Vücudunuzda değiştiremeyeceğiniz kısımlarınızın üzerinde yoğunlaşarak kendinizi mutsuz hissetmeye son verin! Güzel olmanın yolu olumlu ve kendiyle brışık bir birey olmaktan geçer.

Vücudunuzu olduğu gibi kabul ettikten sonra nasıl güzel olacağınız kilolarınızdan kurtulmakla başlar. Hreket etmiyorsanız artık resmen yağ başlamış iseniz güzelliğinize vücudunuzun güzelliğinden başlayın. Kesinlikle kilo verin ve sağlıklı bir görünüm yakalayın. Güzel olmanızın baş anahtarı tamamen budur.

Sağlıklı ve düzenli beslenin. Öğünlerinizi atlamadan ve vücudunuza yararlı yiyecekler tükettiğinizde teninizin renginden bile nasıl sağlıklı ve güzel göründüğünüzün farkını tespit edebilirsiniz. Güzel olmayı yalnızca makyaj yapmaktan ve güzel giyinmekten ibaret sananlar büyük bir yanılgı içindedir. Makyajsız güzellik yani gerçek güzellik sizin bedeninize ne kadar değer verdiğiniz ile ve bedeninize nasıl baktığınız ile ilgilidir.

Her zaman bedeninizin sesini dinleyin. Örneğin, yorgunsanız yorgunsunuzdur yorgun değilmişsiniz gibi davranmayın. Kendinizi hissetmediğiniz bir duygunun aksi yönde yansıtmaya çalıştığınızda tüm güzelliğiniz ve enerjiniz sönecektir. Ne kadar harika bir stile ve görünüme de sahip olsanız istemediğiniz bir duygu altında tüm güzelliğiniz gölgelenir. Bunun için bedeninizi dinleyin ve güzelliğinizi koruyun.

2. Cildinizin ışıldamasını sağlayın. Güzellik elbette cildinizin sağlığı ile de birebir ilgilidir. Temiz ve bakımlı bir ciltte sivilce akne gibi kötü oluşumlar meydana gelmeyeceği gibi, parıl parıl parlamanızın ve güzelliğinizi sergilemenizin de bir yoludur. Cildinizi temizlediğiniz kadar cildinizin bakımını da yapmalısınız. Kimi kadınlar güzelliği yalnızca temizlikten ibaret sanarak harıl harıl temizledikleri ciltlerini nemlendirmedikleri için erken yaşlanma belirtilerine sahip olurlar. Bu yüzden cildinizi temizleyin ve nemlendirin. Cildinizin güzelleşmesi için ona bakmalı ve dışarıdan ihtiyacı olan yumuşaklığı ve desteği sağlamalısınız. Evinizde aleo vera yetiştirin ve her gün aleo verayı yüzünüze sürerek harika ve doğal bir yumuşaklık elde edin.

3. Hijyeni ön planda tutun ve el, ayak bakımını ihmal etmeyin. Güzelliğin sırrı arkanızdan bıraktığınız hoş kokudan ibarettir. Siz ortamda olmasanız bile kokunuzla hatırlanmanız namınızı salmanız anlamındadır. Her zaman harika kokun, kötü vücut kokularından arının. Hijyeni elden bıraktığınız an güzelliğinizin kimse farkında olmayacaktır. Özellikle el ve ayak tırnaklarınızın bakımını asla ihmal etmeyin. El ve ayaklar insanların toplum içerisinde çok da belli etmeseler de en çok ilgilendikleri uzuvlar arasındadır. Ellerinizin ve ayak tırnaklarınızın özenli ve manikürlü olması sizi tamamen üst bir güzellik mertebesine taşıyacaktır.

4. Güzel olmak için güzel giyinmeyi ihmal etmeyin. Çok pahalı ve son derece çeşitli bir gardroba sahip olmanız gerekmez. Güzel olmak için yapmanız gereken kendi vücut hatlarınıza uygun kıyafetler seçerek güzelliğinizi ön plana çıkarmanız. Örneğin beliniz incecikse, güzel olmak için giydiğiniz tüm kıyafetlerinizde bel oyuntunuzu ortaya çıkarın. Vücudunuzun en beğendiğiniz ve en güzel bulduğunuz bölgelerini iyi giyinerek ve doğru kıyafetler ile kombinleyerek ortaya çıkarabilirsiniz. Güzelliğinizi ortaya çıkaracaklar ve sizi açacak renklerden oluşan kıyafetlere sahip olmalısınız. Tasarım butikleri ve trend ürünlerin ön plana çıkarıldığı alışveriş mağazalarını takip etmeyi de ihmal etmeyin. Moda bir nevi sizi güzelleştiren ve güzelliğin zirvesinde tutan bir algıdır. Bugün trend olan bir ürünü üzerinize giymeniz sizi bir anda herkesin gözünde dünya güzeli haline getirebilir. Oysa siz güzel olduğunuz halde demode ve eski tip bir kıyafet giydiğinizde kimsenin gözüne güzel gelmezsiniz. Güzellik algısını vücudunuz ile birleştirerek farklı ve sıra dışı olun.