Vazgeçilmez makyaj malzemelerinden krem allıklar makyaj dünyasına girdiklerinden beri sıklıkla tercih edilen favori ürünler haline gelmiştir. Krem allıklar toz allıklara göre daha kalıcı bir allık uygulaması gerçekleştirmenizi sağlarken, kullanım açısından da size büyük kolaylıklar sağlar. Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaran ve yanaklarınızda kalıcılığı sürdüren krem allıkları kullanmanın püf noktaları;

Adım Adım Krem Allık Kullanma Tüyoları

1. Krem allıkları kullanmak toz allıkları kullanmak kadar kolay değildir! Cildinize klasik allıklar uygularken yüzünüze baz uyguladıktan sonra toz allıkla kolaylıkla yüz hatlarınızı belirleyebiliyorsunuz ancak toz allıklar da kolayca uçup gidiyor! Krem allıkları uygulamak toz allıkları uygulamaktan bir açıdan daha zor, yanlış uyguladığınız ya da fazla uyguladığınız takdir de yüzünüze bulaşarak temizlemesi zor bir hale gelebilirler. Bu sebepten dolayı krem allıkları az miktarlar da kullanmaya ve aceleci davranmamaya özen gösterin.

2. Krem allık miktarını doğru belirleyin. Uzun bir süre kalıcı kalması için krem allık kullanmanız yeterli, bu krem allığı suratınıza bolca sürmeniz anlamına gelmiyor. Az bir miktarda krem allığı cildinize uygulamak için alın.

3. Krem allık kabından allığınızı parmağınızla almak en etkili ve kolay yöntem olacaktır. Allık fırçaları krem allığı almanıza yardımcı olmaz, siz de far fırçaları ile krem allığınızı parçalamayın. Krem allığınızı allık kabından parmaklarınızla hafifçe alın ve uygulamaya hazır olun.

4. Krem allıklar teninizle buluştuğu anda nemlendirici etkisinden dolayı cildinize nüfuz etmeye başlar. Teniniz krem allığın hafifçe emecektir. Yanaklarınızın olduğu kısma bir hiza şeklinde kulak memesi ve dudak bitiminin hizalanacağı şekilde bir hat ile uygulayın. Hafifçe krem allığınızı yüzünüze sürebilirsiniz. Kalın hatlar yapmamaya özen gösterin. Krem allık kullanmaktaki amacınız elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak ve yüz hatlarını belirginleştirmek, haliyle krem allıkla yüzünüzü tamamen boyayarak mahvetmeyin!

5. Krem allığı cildinize yedirin. Krem allık teniniz tarafından emildiğinden allık rengini yakalayana kadar uygulayabilirsiniz.

6. Yüzünüzdeki makyajı kirletmemek için krem allık uygulamasından sonra ellerinizi havlu peçete yardımı ile silin. Makyajınıza devam etmeden önce krem allık kalıntılarını temizlemenizde fayda var.

İpuçları

  • Doğal yüz renginizle eşleşen bir krem allık seçin ki yüzünüz ile uyum içerisinde olsun.
  • Ruju allık gibi kullananların tercihi olan krem allıkları uygularken aceleci davranmayın.
  • Allık rengini oturtmak için az az krem allığı yüzünüze uygulayın. Miktarını iyi ayarlayın.