Düğün, mezuniyet balosu, kutlama gibi özel günler denildiğinde bir kadın da hem zarif hem de şık duran kabarık at kuyrukları ilk akla gelen saç modellerindendir. Pratik şekilde uygulayabileceğiniz yeni trend saç modellerinin başında gelen kabarık at kuyruğu kısa sürede hazırlayabileceğiniz abiye ve gösterişli saç modellerinden biridir. Güzel görünmek ve mükemmel saç modeline sahip olmak için kabarık at kuyruğu saç modellerini adım adım takip ederek mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte size altın öneriler,

Adım Adım Kabarık At Kuyruğu Yapımı

1. Kabarık at kuyruğu saça modelini uygulamak istediğiniz bölgeye karar verin. At kuyruğuna yapılan ilgili bombeler genellikle alın üstü bölgeye gerçekleştirilir. Hafif krepeler ile kabartılan saç kulak etrafındaki saçların gergin tutulmasıyla bir at kuyruğu oluşturulur.

  • Krepe yaparken dikkat etmeniz gerekenler, çok sık olmayan bir saç tarağı ile saçınızı uç kısımlarından dip kısımlarına doğru saçı geriye çekin. At kuyruğu için krepe yaparken saçı toplayacağınız uzunluğa kadar gelerek kuyruk kısmının haxim kazanmasını sağlayın. Örneğin topuz için krepe yapılırken bu işlem saç diplerine kadar gerçekleştirilir.
  • At kuyruğunuz tepeden mi yoksa ense etrafından mı yoksa kafanızın arka bölgesinde orta kesimlerde olmasını mı istiyorsunuz? Buna karar vermeniz ileriki adımlarda doğru kabarıklıkta at kuyruğu elde etmenizi sağlar.

2. Kabarık at kuyruğunun püf noktalarına hakim olun. Saçı krepe ile kabartmak ve at kuyruğu şeklinde saç modelinizi tamamlamanız için bilmeniz gereken en önemli ayrıntı elbette ki gerekli materyallerdir. Mutlaka tel tokalarınız yanınızda olsun, çengelli tokalar mümkünse saç renginiz ile aynı renkte tokalar tercih edin ve saç krepesi esnasında saçınızın yağlanmaması için saç pudraları ya da karbonat! Karbonatı ya da saç pudrasını saç diplerinize dökün ve saçlarınızı hafif hareketler ile ovuşturarak saç deriniz ile temas etmesini sağlayın. Saça krepe yaparken tarakla saçınızın aksi yönüne uygulayacağınız hamleler saçların kolay yağlanmasına sebep olur ancak karbonat bu yağlanmanın önüne geçer ve uzun saatler kabarık at kuyruğunuz sönmeden kullanılır.

3. Saçlarınızın ön kısmını krepe ile kabartın ve saçınızı arkadan toplayın. Kabarık at kuyruğu modeli saçın ön kısmını kabartmakla tamamlanmış sayılmaz. Topladığınız at kuyruğuna wax ya da briyantin sürün ve saçı topladığınız yöne doğru saçınızı ittirin. Bir ovcalama işlemi olarak da düşünebileceğiniz bu işlem ile saçın hacim kazanmasını sağlayın. Bu işlem elbette yeterli gelmeyebilir, bir saç fırçası yardımıyla at kuyruğunun ensenize bakan kısmında tekrar krepe işlemi uygulayın ve at kuyruğunu aşağıdan kabartın. Özellikle uzun katlı saç kesimleri için ideal bir at kuyruğu modeli.