Kloş etek son günlerde çok popüler olmasa da giymeyi tercih ettiğiniz zamanlarda sizi tarz sahibi ve güzel bir görünüme kavuşturabilir özellikle nasıl giyildiğini biliyorsanız. Birçok kloş etek cinsi olduğunu unutmayın , bu çeşitler mütevazi bir görünüme sahip olandan düz süssüz kloş eteklere kadar değişebilir. Trompet şeklinde kloş etekler ilk olarak vücuda otururken sonrasında açılır ve kloş görünümü alır. Patencilerin giydiği etekler bile kloş etek başlığı altında bulunmaktadır. Değişik tarzdaki kloş etekleri nasıl giyebileceğinizi ve harika görünebileceğinizi araştırıyorsanız bu yazımız tam da sizin için !

Adım Adım Kloş Etek Giyimi İpuçları

1. Eteğinizi kemer ile kombinleyin. Bu şekilde beliniz çok daha ince görünür çünkü kullandığınız kemerin alt tarafından itibaren genişleyen kloş etek belinizin ince görünmesi illüzyonunu yaratır. Kıvrımlı hatlara sahip bir kadınsanız ve bunu gizlemeye çalışıyorsanız eteğinizin üzerine daha uzun bir üst giymeyi tercih edin ve bu üstü eteğinizin içine sokmayın. Bunun yerine t-shirt ünüzün üzerine kemer takarak vücudunuzun kusurlu kısımlarını kolayca saklayın.

2. Kloş eteğinizi akşam yemeklerinde de kullanabilirsiniz. Bu tarz yemeklere katılacağınız zamanlarda tam kloş etekleri ve trompet etekleri kullanmalısınız. İki tür kloş etekte sizin romantik bir akşam yemeğine şık bir şekilde katılmanızı sağlar. Bu etekleri tercih ederseniz üstünüze ne giyeceğiniz sizin için problem olmaz çünkü üzerine ne giyerseniz giyin yakışacaktır. Kombininizi aksesuarlar ile süslemeyi de unutmamalısınız.

3. Deri kloş eteği tercih edin. Kış ve sonbahar mevsimlerinde deri eteği tercih etmek sizin için en ideali olabilir çünkü sizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Üzerinize giyeceğiniz süveterler ise sizin için kurtarıcı bir niteliğe sahip olabilir. Bu stilinizi botlar ile tamamlarsanız tarzınızı en üst seviyeye taşımış olursunuz. Havanın sadece etek ile dışarı çıkmak için çok soğuk olduğunu düşünüyorsanız eteğinizin altına tayt , külotlu çorap veya çok dar pantolonlar giymeyi tercih edebilirsiniz. Deri etek giymek için kış ve sonbahar mevsimlerini beklemeniz gerekmediğini de aklınızdan çıkarmayın.

4. İş kıyafeti olarak kloş etek tercih edin. kloş eteği iş kıyafeti olarak da kullanabilirsiniz. Küçük dokunuşlar ile eteğinizi iş ortamınıza adapte edebilirsiniz. Düğmeli bir gömlek ve yüksek topuklu ayakkabılar bu amacınız için gayet uygun olacaktır. Bu kombininizi hem akşam yemeği için hem de iş ortamlarınız için kullanabilirsiniz. Görünümünüzü daha feminen ve daha zarif bir hale getirmek istiyorsanız trompet eteği ve tam kloş eteği kullanmayı tercih etmelisiniz.