Yüzün en karakteristik organı olan burun, kişiden kişiye farklılık gösterirken kişilerin yüzlerine oranla büyük, küçük, etli ya da kemikli burunlara sahip olduklarını düşünen bayanlarda ve erkeklerde bazı makyaj hileleri kullanarak burnunuzu daha hoş ve sizin de göz zevkinize uygun bir forma sokmak çok da zor değil. Burun makyajını uygularken dikkat edilmesi gereken noktalara tam anlamıyla uyulursa makyajın doğası gereği yüz şekli olduğundan çok farklı bir şekle girer. İşte kemikli burnunuzu daha düz gösterebilmek için uygulamanız gereken makyaj tekniği ve bazı ipuçları:

Adım Adım Kemerli Burun Makyajının Yapımı

1. Burun kemerinin başladığı yeri aydınlatın. Basitçe, kemikli burunları daha düz gösterebilmek için kullanılan iki makyaj tekniğinden biri aydınlatıcı parıltılı bir krem ile burnun tam üst kısmına ince bir çizgi çekerek parmak ucunuzla hafifçe yaymak olacaktır. Bu teknik burnunuzu olduğundan daha düz, girinti çıkıntı ayrıntısı vermeksizin de ince gösterir.

2. Koyu renk fondöten kullanın. Burun makyajında açık renkler hatları ön plana çıkarırken koyu renkler ise arka plana iter. Kemerli bir burun makyajında düzleşmeyi sağlamak için uygulanan makyaj tekniklerinden bir diğeri ise burun kemerinizin yüksek olan kısmına koyu renk tonunda bir fondöten kullanarak o kısmı daha altta göstermektir. Koyu renk fondöteni kullandıktan sonra ışık daima yüksek noktalarda yansıma yaptığından bu kısımları koyultmak yansımayı azaltır ve burnu kemerli görünümden kurtarır. Sonuç olarak burun kemiği arka plana itilecek ve burnunuz düz ve uzun bir görünüme sahip olacaktır.

3. Pudra alternatifini değerlendirin. Eğer yüzünüz zaten düzenli ve pürüzsüze yakın bir görünüme sahipse ve fondöten kullanmaktan çok da hoşlanmıyorsanız, ancak kemerli burnunuzdan kurtulmak için de bir yol arıyorsanız o halde kemerin başladığı yerdeki çukur kısma koyu tonlarda bir pudra uygulamanız kemer görüntüsünü düzleştirecektir.

Kemerli bir burnunuz varsa çözümünüz ilk olarak kemerli burnunuzdan kurtulamak olmasın. Kemerli burnunuz için estetik düşünmeden önce, doğru bir makyajla istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Unutmayın, ufak kusurların da çekiciliği vardır. Şehla kadınların (halk arasında hafif şaşılık) eskiden seksi olarak nitelendirildiği gibi…