Kaş hatlarının ekstra sizi rahatsız eden tüyleri için ağda kullanarak kaşlarınızı almak pratik yollardan biri. İple kaş almak ya da cımbızla kaş almak ağda ile kaş almanın yanında daha uğraşlı ve zorlu. Kaşınıza ağda yaparak istenmeyen tüylerden nasıl kurtulursunuz, bunu uygularken nelere dikkat etmelisiniz işte sizin için adım adım kaş alma;

Adım Adım Ağda ile Kaş Alımı

1 Kaşınızı almaya başlamadan önce kaşınızı alacağız ağdayı hazırlamanız gerekir. Hızlı ve kolay bir şekilde su,tuz ve balı karıştırın ve iyice karıştırın.

2 Kaş bölgeniz ince ve hassas bir deriye sahip olduğundan diğer ağda yöntemlerindeki sert ve etkili ağdadan hazırlamıyorsunuz. Kaşlarınızı ağda ile almak için hafif bir yapışkan ağda kıvamı yeterli olacaktır.

3 Bir spatula yardımı ile kaşlarınızın hatlarını bozmadan küçük bölgeler seçerek ağdayı uygulayın ve ağda bandı yardımı ile kaş alma işlemine başlayın. Ağda bezini son derece hızlı çekmeniz gerekir, kaş deriniz oldukça ince olduğundan derinizi morarrmadan bir şok etkisi ile hızlı davranmalısınız.

4 Evde Kaş hatlarınızı bozacak yanlış bir kaş bölgesine ağda sürmemek için son derece dikkatli olun! Ve adımlarınızı kesinlikle minimal atın. Bir hamle ile üst kaşınızın tamamını almaya kalkmayın. Bu davranış kaşınızın şeklinin bozulmasına ve yanlış uygulama yapmanıza sebep olacaktır.

5 Özellikle kaş altlarında göze yakın bölgede seri ve hızlı şekilde ağda yapmalısınız. Aksi halde kızarıklıklar oluşacak ve yüzünüzün göz üstü bölgesinde böyle bir görüntüyü taşımak istemezsiniz.

6 Kaşlara ağda yaptıktan sonra temiz ve ıslak bir bez ile ağda uyguladığınız bölgeyi soğutun. Böylelikle tahrişi azaltabilirsiniz. Sonrasında da ağda losyonu uygulayın!

İpuçları

  • Kaşları ağda ile alırken öncesinde nereyi alacağınızı planlar ve deneme yaparsanız hatasız şekilde ağda yapabilirsiniz.
  • Ağda ile kaş almak hem ucuz hem de pratiktir. El alışkanlığı edindikten sonra kuaföre para vermenize gerek kalmaz. Evde ağda ile kaş alarak kişisel masraflarınızı en aza indirin.