Bakımlı ve dolgun kaşları makyajınızın bir parçası haline getirmek istiyorsanız kaş kaleminin de nasıl kullanıldığını ve bu işin inceliklerini bilmeniz gerekir. Kaş kalemleri genellikle seyrek kaşları doldurmak için kullanılsa da son moda makyaj trendlerinde bakışları kuvvetlendirmek için ya da kaşları gölgelendirmek ve ifadeleri güçlendirmek için de kullanılmaktadır. Peki kaş kalemi nasıl kullanılır, kaş kalemi kullanmanın ipuçları ve tüyoları nelerdir işte sizin için altın değerinde öneriler;

Adım Adım Kaş Kalemini Ustaca Kullanmanın Yolları

1. Kaşlarınızı kaş kalemi kullanmaya hazırlayın. Kaşlarınızın bakımlı olması kaş kalemini kullanmanın birinci yoludur. İp ile, cımbızla ya da ağda ile kaşlarınızı her zaman verdiğiniz şekli verin ve fazla tüylerinizden kurtulun. Kaş kalemini kullanmaya başlamadan önce kaşınızın şeklini düzeltmeni gerekir.

2. Kaşınıza en yakın tonda kaş kalemi rengini seçin. Doğru tonda kaş kalemi seçmek son derece önemlidir. Yüzünüzde makyaj sonrasında size ait değilmiş gibi kaşlarla baş başa kalmak istemezsiniz. Kaş kalemini seçerken saç rengini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu seçimi yaparken sarı saça simsiyah kaş kalemi seçmemeniz gerektiğini belirtmeliyiz. Saç renginizin en fazla iki ton açığı renkte bir kaş kalemi seçmelisiniz. Kaş kaleminin ilk amacı kaşlar arasındaki boşlukları doldurmak olduğundan. Kaşlarınızın ya da saçlarınızın renginden alakasız kaş kalemi renkleri seçtiğiniz takdir de doğal olmayan yapay bir sonuç elde edersiniz. Kaş kalemlerinde en ideal renk kahve ve tonlarıdır.

3. Kaş kaleminizin ucunu açın. Kaş kalemini seçtikten sonra bir kalem tıraş yardımı ile kaş kaleminizin ucunu keskinleştirmelisiniz. Kaş kalemi ile kaş doldurmak son derece ciddi hassasiyet gerektiren bir iştir haliyle kaş kaleminizin ucu bozuk ve kalın olmamalıdır.

4. Kaşlarınızı doldurmaya içten dışa doğru başlayın. Kaş kaleminizi elinize alın ve kaşınızın gözünüze bakan kenarından doldurmaya başlayın. Kaşınızın şekline göre dış hatları taşırmayacak şekilde kaşlarınızın dipleri arasında dolaşarak yavaşça boyayın. Dış hatlarını sert şekilde belirtmeyin. Kaşınıza yumuşak hareketler ile kaş kalemini uygulayın.

5. Kaş kaleminden sonra kaşınızın şeklini bozmadığınızdan emin olun. Kaşınızı kaş kalemi ile doldururken farkında olmadan kaş hatlarınızın dışına çıkmışsanız bunu kulak çöpü yardımı ile temizlemelisiniz. Kaş kalemleri göz kalemleri gibi hemen çıkmayan işaretleyicilerdir bu yüzden kulak çöpüne bir temizleyici tonik sürün ve taşan kaş kalemi kalıntılarını temizleyin.

6. Kaş kalemi uygulamasından sonra kaş tarağı ile kaşlarınıza son halini verin. Kaş kaleminden sonra kaş fırçası kullanarak kaşları düzeltmek en temiz yoldur, ancak kimi kadınlar kaşlarını kaş kalemi ile boyadıktan sonra şeffaf bir rimel ile rengi kaşlarına sabitlerler. Siz de böyle yapmakta özgürsünüz. Hafif darbelerle kaş fırçası ile ya da rimel ile kaşlarınızın uzama yönünde kaşlarınızı düzeltin ve yeni kaşlarınızın tadını çıkarın.

İpuçları

Kaşlarınıza kaş kalemi uyguladıktan sonra kapatıcıyla kaşlarınızın etrafında dolaşarak kaşlarınızın hatlarını daha da belirginleştirebilirsiniz.

Kaş kalemini makyajınızı yaptıktan sonra kullanmanız tavsiye edilir.

Her zaman kaş kaleminden sonra bir kulak çöpü yardımı ile kaş çevrenizi temizleyin ve kaş kaleminin kaşınızdan taşmadığından emin olun.