Bulunuşundan bu yana sonsuz rahatlık veren kot pantolonları, iş yerinde ve resmi yerlerde de giymek istemeniz gayet normal, kesinlikle rahat! İş yerinde kot giymek en konforlu rüya olarak düşünülebilir. Kot pantolon doğası gereği spor bir parça olmasına rağmen iş yeri kombinleri oluştururken de kullanılabilir. İş yerinde kot giymek için öncelikle siyah kotları tercih ederek cesaretinizi arttırın.

İş yerinde kot giymek biraz da cesaret işi. Şık bir gömlek ve takılar ile iş yerine kot pantolon ile gitmek mümkün.

Profesyonel İş Hayatında Kot Giymek

Kot pantolon ile profesyonel parçaları birleştirdiğiniz takdir de farklılığınız ve farkınıza rağmen şıklığınız ofis koridorlarında uzun müddet konuşulur. Peki iş yerinde kot giymek biraz cesaret biraz da zevk işidir. Kot pantolon hangi parçalar ile kombinlenir, nelere dikkat edilir işte sizin için öneriler:

Kadınlar için İş Yerinde Kot Giymek

1. Koyu renk bir kot pantolon seçin. Renkli kot pantololar ya da beyaz gibi iddialı kot pantolonlar iş yerleri için uyun değildir. Koyu renkli, yırtk detayı olmayan bir kot pantolon seçmelisiniz. Ayrıca iş yeri için seçtiğiniz kot pantolon, boru paça ve klasik kesimli olmalıdır. Skinny bir kot pantolon ile her iş yerine gidemeyeceğinizi bilmeniz da fayda var.

2. Klasik kesik kot pantolona yakın olun. Yüksek belli, kalçalarınızda oturan ancak bacaklarınızı komple sarmayacak kesimde kot pantolonlar seçin. Bu pantolonları paçaları sayesinde de topuklu ayakkabılarla ya da düz looferlar ile kolaylıkle giyebilirsiniz.

3. Kot pantolon ile ipek bluz giyin. İş yerindesiniz ve belki de müdürsünüz kot pantolon giyiyorsanız, ipek gibi dökümlü ve pahalı bir parçayı kot pantolon gibi gündelik ve herkesin giydiği bir ürünle kombinleyin. Altta ve üstte oluşturacağınız tezat gerçekten de buram buram moda kokacak.

4. Klasik beyaz gömlek ile kot pantolonu kombinleyin. Dik yaka, belki de manşetli şık bir koton gömlek ile kot pantolon giyerek resmi e bir o kadar da rahat durun. Beyaz klasik gömlekler iş yerlerinde sıklık ile giyilen parçalardandır.

5. Boyfriend ceket giyin. Bol kesim blazerlar kot pantolonların üzerinde klasik kesim ceketlere göre daha iyi durur. Ceketinizi bol kesim ve boy açısından da kalçalarınızı örtecek şekilde seçin.

6. İş yerinde kot giymek kesinlikle trikodan geçer. Triko üstler de hem sofistik hem de rahat bir hava verebilir; ancak seçeceğiniz trikolarda kesinlikle titiz olmalısınız bir anda evde oturan biri gibi görünmek istemezsiniz. İnce dokumalı trikolar ile iş yeri kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

7. Moda ayakkabılar giyin. Kot pantolon giymeyi kafaya koyduysanız iş yerinde en moda ayakkabıyı da giymeniz gerekir. Klasik orta topuk müdüre ayakkabılarından vazgeçin. Pantlonunuzun boyuna ve bütün kombininize uygun trend olan bir ayakkabı modelini giyin ve kesinlikle cesur olun. İş yerinde kot giymek için kendinizi zor duruma da sokmayın mesela kotun üzerine çizme giymeyin! Gerçekten giymeyin!

Erkekler için İş Yerinde Kot Giymek

1. Koyu yıkama bir kot pantolon seçin. Soluk ya da üzerinde desenler olan kot pantolonlar iş yeri için uygun değildir.

2. Düz ve klasik kesimli kot pantolonlar iş yerleri için daha uygun seçenekler arasındadır. Boru paça inen ve paçaları ayakkabıdan taşmayacak pantolon kesimleri seçmelisiniz. İşyerinde erkekler kadınlara nazaran daha çok kot pantolon giyme imkanına sahip olduklarından paçaları yırtılmış ya da renk değiştirmiş kotlar ile iş yerinde bulunulmamalıdır.

**3. Klasik bir gömlek ya da polo bir gömlek ile kot pantolonunuzu kombinleyin.**Takım elbiselerin içerisine seçilen dik yakalı takım gömlekleri rahatlıkla kot pantolon ile de kombinlenebilir.Beyaz, gök mavisi gibi gömlek renkleri iş yerleri için idealdir.

4. Gömlek kot eşleşmenizi elbette blazer ile kombinleyin. Seçeceğiniz ceket pantolonunuzdan da koyu bir renkte olsun; siyah, lacivert, kahverengi gibi profesyonel renkler ile kombininizi tamamlayın.

5. Soğuk havalar için kot pantolon ile kazaktan çok v yaka süveter tercih edin ya da yelek. Bu parçalar kot pantolonla iyi kombinlenen ve hareketlilik katan ürünlerdir.

6. İş yerinde kot giymek ; kemer ve ayakkabısız asla! Kot pantolon ile ayakkabı kombinlerken rugan olmayan ayakkabılar tercih etmelisiniz. Süet yada deri nötr görünen bir ayakkabı kot kumaşı ile daha iyi duracaktır.Ayakkabı ile kemer uyumu iş yeri kombinleri için geçerlidir.