Türkiye İş Bankası tarafından 18 yaş ve üzeri lisans, yüksek lisans öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturulan İş’te Üniversiteli kredi kartıyla sayısız avantaj ve kampanya düzenlenmektedir. Yalnızca öğrencilerin yararlanabileceği bu karta sahip olarak Maximum dünyasına ait her türlü fırsattan yararlanabilen tüketiciler yaptığı alışverişlerden MaxiPuan kazanma ve vade farksız taksit imkanına da sahip olabilmektedir.

İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı

Standart İş’te Üniversiteli kredi kartına ek olarak her tüketici yine Maximum özellikli İş’te Üniversiteli kredi kartına sahip olabilir. Yıllık 27 TL’lik kart aidatının alınmadığı bu kredi kartı ile tıpkı standart İş’te Üniversiteli kredi kartında olduğu gibi vade farksız taksili alışveriş yapılabilir ve yapılan alışverişlerden MaxiPuan kazanılabilir. Aynı zamanda bankamatik kartı da olabilen İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı için AİDATSIZÜNİK (boşluk) TCKN yazıp 4402’ye SMS atmak yeterli olacaktır.

İş’te Üniversiteli Aidatsız kredi kartı kullanıcıları

  • Ekstra taksit ve dönemsel indirim kampanyalarından,
  • Bir yıl ücretsiz müze gezmeyi sağlayan Müzekart özelliğinden,
  • İş Kültür Yayınları’nın avantajlı tekliflerinden,
  • Temassız kredi kartı özelliğinden,
  • Yurt dışı ve Maximum üyesi iş yerlerinden yapılan alışverişlerden MaxiPuan kazanmak gibi avantajlardan yararlanamayacaktır.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

**İş’te Üniversiteli kredi kartına başvuru **iletmek için tüketicilerin yararlanabileceği 3 farklı kanal bulunur.

  1. İş Bankası’nın resmi sitesi aracılığıyla İş’te Üniversiteli, İş’te Üniversiteli Temassız ve **İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı başvurusu **iletmek mümkündür.
  2. **ÜNİK (boşluk) TCKN yazıp 4402’ye SMS **atarak başvuru iletilebilir.
  3. İş Bankası şubeleri aracılığıyla başvuru iletilebilir.

Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

İş’te Üniversiteli kredi kartı için internet ya da SMS ile başvuru yapacak tüketicilerin herhangi bir belge ibrazında bulunması gerekmez. Şube aracılığıyla başvuru yapacak tüketicilerin ise nüfus cüzdanı ve öğrenci belgesini mutlaka yanında bulundurması gerekir.

Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

**Kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek **isteyen ya da başvurusunun ne durumda olduğunu **takip **etmek isteyen öğrenciler başvuru yaptıktan sonra kendilerine verilen referans numarası, TC kimlik numarası ya da başvuruda belirtilen cep telefonu numarası ile** İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Takip**sayfasından kontrollerini sağlayabilir. İşlemlerde bir sorun olduğunu düşünenler İş Bankası çağrı merkeziyle iletişime geçmelidir.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

**İş’te Üniversiteli kredi kartı başvurusu iletildikten 3 – 10 gün sonra öğrencinin ikamet ettiği adrese göre değişiklik göstermekle beraber kartın teslimi sağlanır. Sürenin kısaltılması için **taşra ya da şehir merkezinden uzak bir noktada oturan kişilerin kartı en yakın İş Bankası şubesine talep etmeleri mantıklı olacaktır.

Nakit Avans Çekme

İş’te Üniversiteli kredi kartı kullanıcıları kredi kartı limitiuyarınca taksitli nakit avans çekimi yapabilir ve yaptığı bu çekimi 5-12 ay vadeyle taksitlendirebilir. Taksitli nakit avans çekimi için ödenmesi gereken faiz KKDF ve BSMV hariç % 1,84’tür.

Öğrenci Kredi Kartı Aidatı Var mıdır?

İş’te Üniversiteli kredi kartı kullanıcıları yüksek lisans eğitimleri de dahil olmak üzere eğitimine devam ettiği sürece kredi kartı yıllık ücreti ödemek durumundadır. İlk yılı da kapsayan bu ödemenin mezuniyet yılına kadar kullanıldığı dönem süresince mutlaka ödenmesi gerekir. Buna karşın İş’te Üniversiteli kredi kartı aidatı diğer kredi kartlarına nazaran çok daha düşük bir aidata konudur. 27 TL’lik yıllık kart aidatını ödemek istemeyen öğrenciler İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı için de başvuru iletebilir.