Hamileliğiniz boyunca giyebileceğiniz hem rahat hem de şık olacağınız hamile eteklerini seçerken son derece hassas davranmanız gerekir. Hamile eteğini seçerken ilk önceliğiniz sağlığınız ikinci önceliğiniz ise trend görünmenizdir. Doğru hamile eteğini seçerek, üst düzeyde iyi bir görünüm elde etmeniz kaçınılmazdır. En iyi hamile eteğini nasıl seçersiniz? Sizin için püf noktalar:

Hamile Eteği Seçimi

1. Elastik bel bandına sahip hamile eteği seçin. Çocuklar da ve yaşlı kişilerde genellikle beli lastikli etekler tercih edilir. Çocuklar için bunun sebebi kolay giydirmek ve çıkarmak iken, yaşlılar içinse rahat hissetme ve vakit kaybetmemektir. Siz hamileyken yaşınız azalıp çoğalmaz ancak bedeniniz hızla değişir ve elastik bel bandına sahip etekler sizin için fonksiyonel hamilelikte giyilebilecek etek seçeneklerinden. Hamileliğiniz esnasında büyüyen karnınız ile lastikli hamile eteğini kolayca giyebilir, zorlanmazsınız. Lastikli hamile eteği, hamileler için standart bir tercihtir ancak siz üstünüze kombinleyeceğiniz üstler ile lastik bandı saklayarak son derece trend de görünebilirsiniz.

2. Hamile eteğinin rengine odaklanın. Genellikle hamilelerin tercih ettiği etekler koyu renklerdedir. Siyah, mavi, kahverengi geleneksel hamile eteği renklerindendir. Çoğu hamile kadın koyu renk eteklerin fazla kilolarını saklayacağını ve hamileliğini gizleyeceğini düşünür. İlk hamileliğinizde iseniz muhtemelen sizde değişien vücut hatlarınızı saklamaya yönelik seçimler de bulunacaksınız, ancak hatırlamalısınız ki hamile olduğunuzu herkes biliyor ve bir çok kadın hamilelik boyunca bu süreçlerden geçiyor. Hamileliğinizi saklamanıza gerek yok! Hamileliğiniz ile stilinizi konuşturun ve mevsimin en trend renklerini seçmeye çalışın. Siyah ve kahverengi sizi kapayan ve sıkıcı renklerden ise renkli, anne olmaya hazır, kendinizle barışık canlı renkler de hamile etekleri seçin.

3. Hamile eteğininin boyuna özen gösterin. Hamilelikte etek seçerken dikkat etmeniz belki de en önemli etkenlerden biri eteklerin boyudur. Hamileliğinizin 4. Ayında aldığınız kısa bir etek, 5. Ayında üzerinizde düdük gibi kalabilir. Karnınızın büyümesi dışında hangi bölgelerinizin (kalça, bacak, basen vb.) kilo alacağını önceden tayin edemeyeceğiniz için hamile eteğinizi diz hizasında ya da maxi boyda seçmenizde fayda vardır. Hamile eteği vücudunuz şekil değiştirdikçe sizin kalıbına adapte olacak bir şekilde tercih edilmelidir.

4. Hamilelik boyunca vücudunuzun sürekli olarak şekil değiştireceğini aklınızda bulundurun. Bu açıdan hamilelik eteğinizi seçerken e ve polyester gibi esnek ve şekil değiştirebilen etekler seçmeniz mantıklıdır. Esnekliği az ve sert kumaşlar hamileliğiniz boyunca giyemeyeceğiniz etekler arasında kalabilir. Mümkün olduğunca hamilelik boyunca giyebileceğiniz etekler seçmeye gayret gösterin. Eski kilo ve vücut proporsyonunuza döndüğünüzde her ay satın aldığınız farklı beden ve ölçülerdeki etekler ile kalakalırsınız.