Mezuniyet elbisesi seçimi yaparken saç renginden zevkinize, ten renginden göz rengine bir çok ayrıntıyı düşünmek zorunda hissettiğiniz farkındayız. Mezuniyet balonda göz rengini ortaya çıkarmak ve göz alıcı bakışlara sahip olmanız için ne renk elbise giymenin gerektiğini biliyor musunuz? Göz rengini gör ne rene mezuniyet elbisesi seçmeniz gerektiğini sizler için derledik.

Göz Rengine En Çok Yakışacak Elbise Renkleri

  1. Mavi gözlüler için mezuniyet elbiseleri, giydiği kıyafetler ile mavi renk gözleriniz ya koyu ya da olduğundan daha açık gözükür, mezuniyet elbisenin seçerken de mavi gözlerinizi nasıl ortaya çıkaracağını karar vermeniz gerekir; daha koyu mu daha açık mı? Mavi ve tonları elbiseler mavi gözlerinizi belirginleştirir. Pembe ve tonları mavi göz rengi ile bir kontrast oluşturur ve gözlerinizi tamamen ortaya çıkarır. Kahverengi ve taba tonları mavi gözleriniz ile sıcak bir uyum yakalar. Siyah renk elbiseler ise mavi gözleriniz ile dramatik bir görünüm yakalamanın sağlar.

  2. Yeşil gözlüler için mezuniyet elbiseleri, yeşil gözlü kişiler kendilerini diğer kişilerden daha ayrıcalıklı hisseder haklıdır da. Yeşil renkte gözler ile giyilen herhangi bir rengin gölgede kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Yeşil ve yeşilin tonar ile gözler ön plana çıkacaktır. Pudra pembe ve gül renginin tonları ile yeşil göz rengi bir ahenk yakalar. Mor ve mor rengin tonları ile özellikle Lila renk ile yeşil gözler doğadan bir görüntü yakalamayı sağlar. Ayrıca yeşil gözle kişiler için toprak renkleri ve golden tonlar da elbiseler de başarılı olur.

  3. Mavi yeşil gözlüler için mezuniyet elbiseleri, elbise renklerini seçerken mavi yeşil gözlü kişiler mavi ve yeşilin karışımı olan renkler ile harika bir uyum yakalar; Turkuaz, Camgöbeği, petrol mavisi, Mint yeşili gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Özellikle sarı ve hardal sarı renk elbiseler de mavi yeşil gözlüler için idealdir.

  4. Ela gözlüler için mezuniyet elbiseleri, ela gözlüler sonbahar yapraklarının tüm tonları nı üzerlerinde taşımaları. Sarışın turuncuya, kırmızıdır tabaya toprak renklerini de içinde barındıran mezuniyet elbiselerine yönelmekte fayda var. Sonbahar tonları ela gözlü kişileri daha kendinden emin ve kararlı gösterir.

  5. Kahverengi gözlüler için mezuniyet elbiseleri, kahverengi kendiliğinden köyü bir renk olduğundan gözlerinizi ortaya çıkaracak pek çok alternatif vardır. Kahverengi gözlüler için beyaz renk elbiseler, gözlerin şeklini ve biçimini tamamı ile ortaya çıkaracaktır. Kırmızı ve Safir renkler de kahverengi gözlü kişiler için ideal seçimlerdendir. Ayrıca kahverengi kişiler karışık desenli elbiseler giyerek gözlerini belirginleştirebilirler.