Kadından erkeğe hemen hemen herkesin dolabında çiçekli bir giysi vardır, en azından bir aksesuar. Kimi zaman romantik bir tarz kimi zaman nostaljik bir tarz yaratan çiçek desenli parçalar son yıllarda maskülen tavrın da içerisine girmiş bulunuyor. 2019 kışında da çiçekler açacak.

Bu yazı çiçekli elbiselerle geçirmeyi düşünenler için, oldukça eğlenceli seçeneklerin bulunduğu bir sezon yaşıyoruz. Çiçekli elbiseler denildiğinde akla ilk gelen maksi elbiseler favorilerimiz olsa da, bu sezonda floral mini ve midi elbiselere de şans tanıyın.
1 Çiçek desenleri bilindik doğa portresinden çok geometrik simgelerle daha keskin bir tavır içerisine sokularak ilgi görüyor. Alışılagelmiş tonlamalar dışında daha canlı daha karmaşık ilk bakışta gözü yoran ancak kısa zamanda alışılan bir desen çalışma haline geldi. 2015 modasında da diğer yıllarda olduğu gibi çiçek deseni hala trend! Vitrinlerde de sık sık rastlamaya devam edecek ve git gide yabancılık da hissetmeyeceksiniz.

2 Ayrıca bu sene çiçek desenleriyle baskın tonlarla tek bir kombin halinde de giyilecek! Etek bluza aynı desenden ve oldukça gösterişli bir şekilde. Blazerlar, bluzlar, ceketler,tulumlar hatta ayakkabılarda ve çantalarda da çiçek desenleriyle dolup taşacak.

Modaya yavaş yavaş ısınacaklar için de çözüm var özellikle jean parçalar küçük dokunuşlarla çiçeklenmeye başlayacak.floral-moda