Yılların süre gelmesi ile oluşan doğal taşlar gerek dekoratif amaçlar ile evimize, duvarımıza girip yerlerini alıyorlar ya da enerjisine inandığımız şekilde kolye, yüzük gibi takı olarak üzerimizde taşımak istediğimiz bir nesne haline geliyorlar. Doğal taşlar gerek dekoratif amaçla gerekse enerji vermesi açısından aksesuar amaçlar ile kullanılsın temizlenmeleri ve enerji değişimine uğramaları gerekir. Evde doğal taş nasıl temizlenir, doğal taş temizliğinin önemi nedir, doğal taşlar nasıl cilalanır, işte sizin için altın öneriler:

Doğal Taş Temizleme Teknikleri

Doğal Taşı Toprak ile Temizleme

Temizlik denildiğinde öylesine su ve deterjan ikilisine alışığız ki doğal taş dendiğinde toprakla temizlenecek ve arınacak olması sizi şaşırtmasın. Doğal taşınızı bu dekoratif bir ametist ya da takınız olabilir.

Öncelikle toprağı kazın ev doğal taşınızı toprağa gömün.

En az 21 saat boyunca ki 1 gün sizin için yeterli bir zaman dilimi olacaktır. Doğal taşınız toprağın altında kalarak olumsuz ve negatif enerjilerden kendini arındırsın. Özellikle bebek doğal taşları için doğal taşı satın aldıktan sonra 1 gün süreyle toprakta bekleterek enerji değişimini yapmanızda fayda vardır.

Doğal taş temizliğinde saksı toprağındansa, bahçe toprağına taşlarınızı gömmeniz önerilir. Zira 7-8 kere taşlarınızı temizlediğiniz saksı toprağını değiştirmeniz gerekir.

Evinizde bulunan ametist doğal taşı sizi yorgunluk, huzursuzluk gibi negatif duygulardan arındırır. Hem dekoratif amaçlı hem de olumlama için kullandığınız bu doğal taşı da yaklaşık bir kaç ayda bir torakta temizleyerek enerji döngüsünü yenilemelisiniz.

Doğal Taşı Tuzlu Su ile Temizleme

Kadınların takı olarak kullandıkları doğal taşları, yani doğal taştan oluşan yüzük, küpe, bileklik , kolye gibi tenle birebir tems halinde bulunan doğal taşları temizlemenin en iyi yollarından biri tuzlu su ile temizliklerini gerçekleştirmektir.

1 kase suya 1 tatlı kaşığı himalaya tuzu, kaya tuzu ya da bulabiliryorsanız deniz tuzu koyarak kendinize doğal taşlarınızı temizleyebileceğiniz bir leğen hazırlayın. Suyunuzun miktarını ölçüye uyarak koyacağınız doğal taş sayısına göre belirleyin.

Hazırladığınız tuzlu suda doğal taşlarınızı 12 saat boyunca bekletin.

Bekleyen doğal taşlarınızın temizliğini tamamlamak için çeşmede akan suda taşlarınızı (takılarınızı) durulayın.

Erkek doğal taşları ile yapılan takılarda bu yöntem enerji temizlenmesi açısından pek tavsiye edilmez. Ayrıca kalsit, selenit, opal gibi taşlarda tuzlu su ile temizleme pek önerilen bir yöntem değildir.

Doğal Taşı Tütsü ile Temizleme

Bir çok açıdan huzuruna ve enerjisine güvenilen tütsü doğal taş temizliğinde de oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Doğal taşınızı bir kaç dakika akan suyun altında tutun. Daha sonra adaçayı tütsüsünün üstünde duracak şekilde doğal taşınızı 15 dakika kadar bekletin.

Doğal taş temizliğinde hem kısa hem de kesin çözümlerden biri olan bu yöntemi evinizde kısa srede gerçekleştirerek tüm enerji dengelerinizi değiştirebilir ve olumlama oluşturabilirsiniz.