Dikdörtgen salon, dekore edilirken en çok zorlanılan ve kararsız kalınan salon biçimidir. Yerleştirmesi kolay olduğundan daha çok değişiklik yapılabilme imkanına sahiptir. Bu yüzden dekore edecek kişiler çıkmaza düşme kaygısına girebilirler. Biz de sizin için salonunuzu dekore ederken dikkate alabileceğiniz püf noktaları paylaştık.

Dikdörtgen Salon Döşemenin Püf Noktaları

Koltuk Seçimi. Dikdörtgen salon dekore edilirken tren gibi ardı ardına koltukları sıralamamasınız. L şeklinde bir dizilim yapabilirsiniz yahut bir üçlü, bir ikili, bir veya iki tekli berjer ile salonunuzu daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde yaparak gelen misafirlerinize yer açmış olursunuz. Daha büyük berjerler kullanırsanız alanı daraltmış ve hoş bir görünümden uzaklaşmış olursunuz. Ayrıca berjerlerinizi seçerken renklerinin odanın büyüklüğüne, salonun ne kadar güneş aldığına ve duvar rengine uyumlu olmasını göz önünde bulundurun.

Yemek Takımı. Salonunuzun mutfağa yakın olan kısmına yemek takımınızı kurabilirsiniz. Uzun bir masa tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Dikdörtgen salonların enine olan darlığını kamufle etmek için ayna kullanmanız mantıklı bir çözüm olacaktır.

Sehpa Kullanın. dikdörtgen salonların vazgeçilmezi ise sehpa üniteleridir. Salonunuzda kullanıcağınız sehpa ile mekanınızı doldurun. Ayrıca sehpa kullanımı çok kullanışlı olacaktır. Dikdörtgen salonlar için elips şeklindeki sehpalar daha çok önerilir. İç içe geçen sehpalar da dikdörtgen salonlar için önemlidir. Hem yer kaplamayan hem de ihtiyacınız olduğunda size fazlasıyla yetecek bu mobilyalar çok işinize yarayacaktır.

Halı. orta sehpasının boyutunu biraz aşan bir halı salonunuzu tamamlayacak hoş bir ayrıntı olacaktır. Halınızı seçerken duvar renklerine, mobilyalarınızın renklerine ve salonunuzun boyutlarına dikkat etmelisiniz.