Güneşsiz bronzlaşma imkanlarının günden güne arttığı kozmetik ürünlerinde bronzlaştırıcı spreyler de raflar da yerlerini almaya devam ediyor. Bronzlaştırı sprey, çıkamadığınız tatilinize rağmen bronz görünmenizi sağlayacak ürünlerden biri, cilt tipinize ve bronzlaşma seviyenize uygun bronzlaştırıcı spreyi seçtikten sonra geriye uygulaması kalıyor. Bronzlaştırıcı spreyi nasıl kullanırsınız ve nelere dikkat etmelisiniz işte ipuçları:

Bronzlaştırıcı Sprey Uygulaması

Bronzlaştırı sprey ile en iyi sonuçları almak istiyorsanız öncelikle bedeninizin temiz ve kuru olduğundan emin olun. Bronzlaştırıcı spreyi kullanmak için duş sonrası sıkı bir kurulanma sizi ideal ortama kavuşturacaktır.

1. Spreyi hafif çalkalayın ve uygulamaya bacaklarınızdan başlayın. Bronzlaştırıcı spreyi ilk kez deniyorsanız vücudunuzun iç bölgelerinden birinde bir test denemesi yaparak sonuçları gözlemleyebilirsiniz.

2. Bronzlaştırıcı spreyi vücudunuza 4-5 cm kadar uzak bir mesafede tutun. Kesinlikle teninize yaklaşarak sprey sıkmayın. Dairsel hareketler ile uzaktan bir masaj yapar gibi spreyi teninizle buluşturun. Direk temaslardan ve sert hamlelerden kaçının. Bronzlaştırıcı aerosol spreyin hava ile etkileşerek teniniz ile buluşmasını sağlamanız gerekmektedir.

3. Bacaklarınızı bronzlaştırıcı sprey uygularken, genital bölgenize yakın yerlere bronzlaştırıcı spreyi uygulamayın.

4. Bacaklarınız, karın ve bel bölgeniz, kollarınız ve son olarak da yüzünüze bronzlaştırıcı sprey uygulamasını gerçekleştirin.

5. Bacaklarınıza ve kollarınıza bronzlaştırıcı sprey uygularken, diz ve dirsek eklemleri üzerini daha ince bir tabaka sıkmanızı bilmeniz de fayda var. Diz ve dirseklerde spreyiniz yoğun olarak birikerek daha koyu bir görünüm kazanmanızı sağlayabilir.

6. Yüzünüze bronzlaştırıcı sprey uygularken gözlerinizi kapatın. Spreyin yüzünüzden en az 5 cm kadar uzaktan püskürttüğünüze emin olun.

7. Tüm vücudunuza uyguladığınız bronzlaştırıcı sprey uygulamasının yaklaşık olarak 5 dakika kadar sürmesi gerekiyor. Uygulama aşamasında fazla zaman kaybetmeyin ve oyalanmayın.

8. Bronzlaştırıcı spreyi tüm vücudunuza uyguladıktan sonra topuklarınıza ve ayaklarınıza son bir uygulama yapabilirsiniz.

9. Ayak ve el tırnaklarınızı ıslak mendil yardımı ile temizleyin. Bronzlaştırıcı sprey sayesinde renklerinin koyulaşmasını istemezsiniz.

10. Bronzlaştırıcı spreyi vücudunuza uygulamaya başlamanız ile birlikte toplam da yarım saat sprey vücudunuzda kalsın. Sonrasında duş alarak uyguladığınız bronzlaştırıcı spreyi temizleyin.Kendi kendinize evde bronzlaşmak ile kalmadınız, üstüne güneş bile görmediniz. Tadını çıkarın