İnsanların birçoğu gerek stres olsun gerek genetiksel olsun, gerekse başka sebeplerden kaynaklı olsun saç dökülme problemi yaşamaktadır. Kimisi bunu dert ederken kimisi ise çok da problem yapmamaktadır. İşte dert eden kısım için çeşitli saç çıkarıcı doğal yöntemler bulunmaktadır. Bilindiği üzere henüz genetik saç dökülmesine bir çözüm bulunmuş durumda değildir. Ama saçlarınızı güçlendirmek adına biberiye gibi doğal yağları kullanabilirsiniz.

Biberiye Yağı Saç Çıkarır mı? Nasıl Uygulanmalı?

1. Saç derisine masaj yapın. Biberiye yağını kullanarak saç derisine yapmış olduğunuz masaj kan dolaşımınızı hızlandıracak, saç köklerinizin güçlenmesini sağlayacak ve bununla birlikte de koparak dökülmeleriniz eskiye göre azalacaktır.

2. Masaj uygulamasını düzenli olarak tekrarlayın. Saç derisine yapmış olduğunuz masajları bir kere yapıp bırakmamalısınız. Bu masajın düzenli olarak yapılması da ayrı bir önem taşımaktadır.

3. Diğer yağlarla karıştırarak kullanın. Avokado yağı, tatlı badem yağı ve buğday tohumu yağıyla biberi yağınızı karıştırarak da kullanabilirsiniz. Biberiye yağı güçlü bir yağ olduğundan dolayı bu yağlarla karıştırılıp kullanılmasında yarar vardır. Biberiye yağını direk herhangi bir yağla karıştırmadan uygularsanız bu saç derinizde yanmaya, kızarıklığa ve cildinizin tahriş olmasına neden olabilir.

İpucu:

Biberiye yağının saç üzerinde olumlu etkisi olmasının yanında, biberiye bitkisi de insan vücudu için yararlı bir bitkidir.

Saçların güçlenmesinde etkili olan biberiye yağının, yeni saç çıkarma konusunda o derece etkili olduğu söylenemez.