Makyajın en dikkat çekici bölgesi olan gözler için uygulanabilen türlü tekniklerin biri beyaz göz makyajı olarak adlandırılan gözlere canlılık ve parlaklık katarak küçük gözlerin daha büyük ve ışıltılı görünümüne katkı sağlayan teknik olarak kabul edilir. Genelde yaz aylarında aydınlatmayı sağlayan ve kış aylarında özel gecelerin ve etkinliklerin vazgeçilmezi olan beyaz göz makyajının bazı küçük hilelerini daha hoş görünmenizi sağlamaları için sıraladık.

Beyaz Göz Makyajının Yapımı

1. Kapatıcıları keşfedin. Beyaz göz makyajının ilk adımı uygulamanın yapılacağı bölgeyi nemlendiricilerle veya kremlerle düzene kavuşturduktan sonra kapatıcıyla yayılmayı sağlayıp göz altındaki halkalardan kurtarmak olacaktır. Burada bahsedilen kapatıcıyı satın alırken ten renginize uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Cildinizden koyu renkteki kapatıcılar göz halkalarınızı yok etmek bir yana çukurumsu ve karaltılı bir görünüme sebep olur. Kapatıcıyı kullanırken göz bölgesinin her yerine eşit olarak dağıldığından emin olun.

2. Küçük gözleri beyaz kalemle büyütün. Eğer gözlerinizin küçük olduğunu düşünüyor ve iri gözlere sahip olmayı diliyorsanız beyaz kalem hilesi size ciddi anlamda yardımcı olacaktır. Beyaz göz makyajının vazgeçilmezi beyaz göz kalemleri hem alt hem de üst kirpiklerin iç kısmına uygulanırken daha büyük görünmesini istediğiniz gözleriniz için alt kirpiklerin iç kısmına daha yoğun bir uygulamayı tercih edebilirsiniz.

3. Uyumu tamamlayın. Beyaz göz makyajının tamamlayıcı unsuru olan beyaz farlar özel fırçaları veya ellerinizi kullanarak uygulanabilir. Eğer uygun fırçaya sahip değilseniz ve makyajınızı tamamlamak istiyorsanız o halde yüzük parmaklarınıza sürdüğünüz farı göz kapağınıza hafif dairesel hareketlerle yayın ve ulaşabildiğiniz bir fırça ile kaş bitimine doğru sivrileştirin.

4. Maskarayla makyajınızı tamamlayın. Her makyajda olduğu gibi beyaz göz makyajında da tamamlayıcı unsur siyah uçlu ve dolgunluk sağlayan maskaralar olacaktır. Gözlerinizin solgun ve cansız görünümünü yok etmek için kirpiklerin uç kısmından başlanarak maskaranızı uygulayın. Ayrıca isteğinize bağlı olarak makyaj bitiminde kaşlarınızı boyayıp tarayabilirsiniz.