Yeşil gözler oldukça dikkat çekici ve bakmaya doyulamayan gözlerdir. Doğru renkleri tercih ederek ve doğru teknikleri kullanarak yeşil gözlerinizi daha çok ön plana çıkarabilir ve bakışlarınızı odak noktası haline getirebilirsiniz. Ancak yeşil gözlerde göz makyajı özel bir itina ister çünkü yeşil renk her renk ile uyum sağlamayabilir. Bunun için yeşil göze sahip kadınların makyajlarında ne yapması ve ne yapmaması gerektiğini görmek için aşağıdaki ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Yeşil Göze Makyaj Önerileri

Saç rengi: Yeşil göze sahip kadınlar göz makyajı yaparken göz renklerinden ziyade saç renklerine de dikkat etmelidir. Sarı saçlar için pembe tonları yumuşak bir görünüm sağlarken , siyah saçlar için kahve tonları uyumlu ve dikkat çekici olacaktır. Kahverengi saçlar için ise ışıltılı bej tonları ise canlı ve doğal bir görünüm için idealdir.

Far seçimi: Bordo, mor, lila ve yeşil tonları yeşil gözlü bayanlar için uygundur. Özellikle koyu yeşil renkten açık yeşile geçişli göz makyajı, yeşil gözlü kadınlara çok yakışır ve bakışlarını ortaya çıkarır. Eğer biraz daha parıltılı bir makyaj istiyorsanız göz pınarlarına veya gözün uç kısımlarına uygulayacağınız parıltılı farlar daha göz alıcı bakışlarınız olmasını sağlar.

Ruj seçimi: Yeşil gözlü kadınlar gözlerini öne çıkarmak için pembe, bordo , yavruağzı tonlarını kullanmalıdır. Bu renkler daha doğal bir görünüm verir ve tüm dikkati gözlerinize çekecektir. Kırmızı ruj ise sadece özel günlerde tercih edilmesi daha uygun olur. Kahverengi ruj kesinlikle yeşil gözlü kadınlar tarafından tercih edilmemelidir. Bu tonlardaki rujlar kişiyi daha soluk ve sıkıcı bir görünüme ulaştırır.

Eyeliner seçimi: Siyah eyeliner yeşil göze çok yakışır ve çarpıcı bir hale getirir. Yeşil eyeliner ise yeşil gözlü kadınlar tarafından tercih edilmemelidir. Zıt renkli eyelinerlar gözleri ön plana çıkarmak için daha doğru bir tercih olacaktır.