Transformal nefes , metafizik doktoru Judith Kravitz tarafından kendi kedine gırtlak kanserini iyileştirebileceği düşüncesine yoğunlaşması üzerine geliştirdiği bir nefes tekniğidir. Transformal nefes , kişilerin fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bütünlüğünü sağlayıp özünde var olan kıymetlerini açığa çıkarmayı hedefleyen güçlü bir nefes alma tekniğidir.

Transformal Nefes Alma Teknikleri

Bu teknikte diyaframdan nefes almak esastır. Her birimiz doğumumuzla başlayan bebeklik döneminde mükemmel diyafram nefesleri alırız; bünyemizde endişeler bulunmaz o dönemlerde; ancak zamanla yaşamda karşılaştığımız bazı durum ve olaylarda negatif olarak adlandırabileceğimiz korku, üzüntü, hayal kırıklıkları vb duyguları hissetmeye ve bu duyguları tanımaya başlarız. Bu duyguların sonucu olarak bedenimizde blokajlar(tıkanıklıklar) oluşur. Bu blokajlar nedeniyle kısıtlı nefes alışkanlığı ediniriz. Kısıtlı nefes alışkanlığı da kısıtlı yaşamlara dönüşür. Daha az gülen , sürekli hasta olan yada kronik hastalıklarla uğraşan , mutsuz, huzursuz, hayattan keyif almayan, sevmekten ve sevilmekten korkan insanlar haline geliriz.

Nasıl nefes alıyorsak hayatlarımız öyle şekillenir.Araştırmalar göstermiş ki insanların %90’ı nefes kapasitelerinin sadece %30’unu kullanıyor. Bu da demek ki hayattan keyif alma, bereketi kendimize çekme , sağlıklı olabilme, sevme ve sevilme kapasitemizin sadece %30’unu kullanıyoruz. Düşünsenize hayatın tüm güzelliklerini %100 yaşadığınızı… Yaşayabileceğimiz hayat, yaşamakta olduğumuz hayattan ne kadar farklı olurdu. Transformal nefes ile amaçlanan şey yıllar içinde biriktirdiğimiz negatif blokajları, pozitif duygu ve düşüncelere dönüştürüp nefes kapasitemiz artırmaktır.