Son zamanların en popüler ev ve ofis eşyalarından birisi şüphesiz su sebilleri! Damacana yardımıyla içme suyunuzu gerektiğinde sıcak gerektiğinde soğuk bir şekilde saniyeler içerisinde hazırlayan su sebilleri sayesinde, aniden çıkagelen toplu misafirlere çay kahve hazırlama problemi de tamamen ortadan kalkıyor. Her çeşit elektronik aleti kullanırken olduğu gibi su sebillerini de nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeli, uyarı ve ikazları göz önünde bulundurmalısınız. Uzun ömürlü bir su sebili nasıl kullanılmalı, püf noktaları;

Su Sebili Kullanımı

Su sebilini kullanmaya başlamadan önce teknik ekip vasıtasıyla doğru bir şekilde kurulumunun sağlandığından emin olun.

Su sebili adı üzerinde yalnızca su için kullanılmalıdır. Su dışında başka sıvılar farklı amaçlar ile katiyen kullanılmamalıdır. Su sebili yalnızca suyun kaynama ve donma noktalarına göre tasarlanmış bir cihaz olduğu için bir başka sıvının kaynama ve donma noktaları suyunkinden farklı olacağından cihazın arızalanmasına ve beklenmedik kısa devrelere sebep olacaktır.

Su sebiline, su damacanası yerleştirilir. Su damacası için tüketmeye alışık olduğunuz mikrobiyolojik onaylı damacana suyundan koyun.

Su sebilleri iç mekanlar için tasarlanmıştır. Su sebilinizi evinize yahut işyerinize yerleştirirken açık alanlara (balkon,bahçe vs.) koymayın. Su sebilini kuru bir alana yerleştirin. Su sebilinin bulunduğu alan aydınlık yahut karanşlık olabilir ancak güneş ışınlarıyla doğrudan temas halinde bulunmamalıdır.

Su sebili koyduğunuz zemin de oldukça önemli, su sebilinin sert ve eğimsiz zeminlere yerleştirilmesi gerekmektedir. Su sebilinin bulunduğu zemin kesinlikle engebeli olmamalıdır, aksi takdirde su seblinin çalışmasında sorunlar yaşanabilir.

Su sebili kapalı dolapların içerisine ya da basınç yaratabilecek kabin tipi dolaplara koyulmamalıdır.

Su sebilini arkasında bulunan duvara 20 cmden fazla yaklaştırmayın, su sebili ile duvar arasıında hava akışının sağlanması su sebilinin doğru bir şekilde çalışmasını kolaylaştıracaktır.

Su sebilini çalıştırırken uzatma kablosu kullanmamamyı alışkanlık edinin, hatta mümkünse toprak priz yardımıyla elektrik akımını sağlayın.

Su sebilini temizlemeden önce fişini çıkardığınızdan emin olun. Su sebilini fişten çıkarırken priz kısmından tutarak çıkarmalısınız, tüm elektronik aletler de olduğu gibi su sebillerinde de kablosundan çekmek doğru değildir.

Su sebilinin bakımı için soğutma ve ısıtma özelliklerinden bir şikayetiniz varsa kesinlikle teknik servisten destek alın.