Starbucks’ta kahve içmeyen biriyseniz son derece kısa ve kolay bir şekilde starbucks kahvelerinin nasıl alınacağını ve starbucks kahvelerinin nasıl sipariş edileceğini bilmeniz de fayda var. Starbucks kahvelerinde kahvenin konulduğu bardak boyları, kahveye ilave olarak eklenen ekstra tatlandırıcılar, starbucks kahvesinin fiyatları gibi bir çok kriteri bilmeniz gerekecek. Bir starbucks’a girdiğiniz andan itibaren dükkanın işleyişi hakkında bilgi sahibi olmanız tüm bu sorularınızın da cevabını girer girmez görebileceğiniz noktalara bakmanız demektir. Peki starbucks kahve nasıl alınır, starbucks kahve siparişi verilirken nelere dikkat edilir, işte bilmeniz gerekenler:

Starbucks'tan kahve nasıl alınır? Starbucks'tan kahve içmek ve starbucks'tan kahve almak, doğru kahveyi seçmenin yolları.

Adım Adım Starbucks’tan Kahve Almak

1. Ne tür bir kahve içmek istediğinize karar verin. Starbucks dünyaya nam salmış bir kahveci olmasının yanı sıra müşterisinin damak tadına göre farklı lezzetler de kahveyi de sizlere sunmaktan gocunmuyor. Dükkana varmadan ya da starbucks kahve almak için sırada beklerken nasıl bir kahve içeceğinize karar verin: kafeinsiz kahve, sert kahve (bu kahve kalın yani “bold” olarak de bilinmektedir) orta ve hafif dinlendirilmiş kahve olarak damak tadınıza uygun starbucks kahvesini bilin.

2. Sipariş vermeden önce menüye bakın. Sipariş alacak kişinin hemen arkasında tüm starbuckslarda aynı düzen mevcuttur, kahvelerin fiyatları, çeşitlerinin bulunduğu bir pano bulunur. Bu panoya göz gezdirmeniz de fayda var.

3. Kahvenizin büyüklüğüne karar verin. Starbucks kahveleri 5 farklı boyda karton bardaklar da servis edilir. Siz ne miktarda kahve içmek istiyorsunuz? Büyük, küçük, orta, mini bir çok boyda kahve ebatlarından birini seçmelisiniz. İlk defa deneyeceğiniz tadından emin olmadığınız strabucks kahveleri için en küçük size da kahvenin tadını denemek için sipariş verin. Siz siparişinizi verirken karşınızdaki barista bardağını seçer ve ne tür bir kahve istiyorsanız da sizin için bardak üzerinde işaretlemeler yaparak, içmek istediğiniz starbucks kahvesinin ağız tadınıza uygun olması için uğraşır.

Starbucks kahvesi satın alınırken önce kahvenin boyutunu söyle: büyük, küçük vs.

Daha sonra kahveni sıcak, buzlu ya da soğuk opsiyonlarından hangi şekilde içmek istediğini söyle: Soğuk americano, sıcak latte gibi.

Farklı Tatlar Deneyin

4. Kahvenizde ekstra aromatik lezzetler istiyor musunuz? Vanilya şurubu, fındık şurubu, aklınıza gelebilecek tüm tatlandırıcılar starbucks’ta sizin için vardır, kimi zaman mentollü bir tat kimi zaman ekşimsi bir meyve tadını kahvenizde duymak istiyorsanız, siparişinizi almakta olan baristaya ekstra lezzetlerinizi de söyleyin.

5. Kahve siparişinizi beklerken her Starbucks’ta bulunan şeker, peçete standını göreceksiniz. Burada kahveniz için şeker, tarçın gibi kendiniz ilave edebileceğiniz tatlar bulunur. Ayrıca karıştırıcı, pipet, peçete gibi tüm ihtiyaçlarınız sizin yerinize düşünülmüştür. Sipariş alan baristalardan pipet, peçete gibi detaylar isteyerek onları meşgul etmeyin. Starbucks her zaman kalabalık ve sizin gibi her bir müşterinin özel bir şekilde ağırlandığı bir kahve dükkanıdır.