Sarımsağın faydaları saymakla bitmez gerek bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi gerekse vücudun ihtiyacı olan detox için sarımsağın rolü oldukça büyüktür. Zayıflamak için elbette yeme içmeye dikkat etmek kafi değildir ancak zayıflarken içilmesi gereken bitki çaylarının başında da sarımsak çayı gelmektedir. Peki sarımsak çayı kullananlar zayıflamanın sırrını nasıl çözüyor? Sarımsak çayı ile nasıl zayıflanır, sarımsak çayı nasıl yapılır işte size sarımsak çayı içenlerden özel tarif;

Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak çayının yapımında elbette vücutta zayıflamaya sebep olan C vitamini deposu limon da bulunmaktadır. Ayrıca sarımsak çayının zayıflatıcı yanına yardımcı zencefil de vücuttan tüm toksinlerin atılmasına ve terlemenin oluşmasına yardımcı olur. Sarımsak çayının faydaları saymakla bitmez, en iyisi tarife uygun olarak sarımsak çayınızı hazırlamak ve içmeye başlamak!

Gerekli Malzemeler

  • 3 diş sarımsak
  • Taze zencefil (yaklaşık olarak 20 gr)
  • Yarım bardak limon suyu
  • Yarım bardak su

Sarımsak Çayı Yapımı

1. Taze zencefili bir rende yardımı ile küçük parçalar haline getirin. Bu işlemi gerçekleştirirken rendenin büyük parçalara ayıran kısmını kullanmanız da fayda var. Rendenin küçük kısmı ile zencefili rendelediğinizde su kaybetmesine yol açabilirsiniz. Sarımsak çayında zencefilin çok küçük parçalara bölünmesi tercih edilmez.

2. Zencefilleri küçük bir tencerede kaynatın. Çayınızı hazırlayacağınız tencerenin küçük ve çelik olması sizin için yeterlidir. Suyun kaynaması zencefilin sarımsak çayına faydasını ortaya çıkarmaya yetecektir.

3. Sarımsakları ezerek zencefilli suyun içine atın. 3 diş sarımsağı havanda döverek iyice ezilmesini ve suyunun çıkmasını sağlayın. Daha sonra hafif kaynattığınız zencefilli su içerisine sarımsakları ekleyerek, ocağın altını kapatın.

4. Sarımsak çayı için limon suyu ilave edin. Limon suyunu hazırlarken taze sıkılmış olmasına özen gösterin. Sarımsak çayı için hazır ambalajlı olarak satılan limon suları içerisindeki sitrik asit ve şeker fazlalığı yüzünden zayıflamanıza yardımcı olmayacaktır.

5. Tüm malzemeler bir araya geldikten sonra 10 dakika kadar sarımsak çayı demlenmesi için bekletin. Sarımsak çayı, limon ve zencefilin etkisi ile tamami ile zayıflamanıza yardımcı bir içecektir. Tadı da son derece lezzetlidir.

Sarımsak Çayı Nasıl İçilir?

Sarımsak çayı ile zayıflama kesinlikle tesadüf değildir! Hazırladığınız sarımsak çayını sabah ve akşam aç karna olmak üzere bir su bardağı tüketmelisiniz. Sarımsak çayının faydaları arasında metabolizmanızı hızlandırması, sindiriminizi kolaylaştırması, yağ yakımına destek vermesi gibi bir çok faydası var. Tamamı ile zayıflayabilmeniz için sarımsak çayına bugünden başlayın daha fazla aksatmayın!