70li yılların sonu 80li yılların başında modaya akın eden pileli etek trendi günümüze kadar farklı kombinasyonlarda değerlendirilerek kadınların gözdesi oldu. Rahatlığın ve aynı zamanda şıklığın habercisi olan pileli etekler, deri versiyonları ile gündelik yaşamdan kokteyle toplantıdan klube her kadının severek giydiği parçalar haline geldi. Peki pileli deri erek nasıl giyilir, en iyi pileli etek kombinini nasıl yaparsınız işte sizin için öneriler;

Pileli Deri Etek Giymenin Püf Noktaları

1. Pileli deri etek ile “grunge” stilini konuştur! Kelime anlamı olarak eskimiş çöp manasına gelen eski modaya buyarlayabileceğimiz grunge tarzı, dağınıklığın ve paspallığın kıyafete uyarlamasıdır. Pileli deri eteği salaş kazaklar ve postallar ile kombinleyerek grunge stiline bürünebilirsiniz.[adsyatay]

2. Pileli deri etek ile sokak stilini yakala! Pileli deri etekler özellikle siyah renktekiler kombinlenirken size uçsuz bucaksız bir derya sunarlar. Basic bir tshirt ile bile kolaylıkla kombinlenen pileli deri etekler ile sokak stilini yakalamak için siyah beyaz klasiğinden vazgeçmeyin. Siyah beyaz bir tshirt ile kombinlediğiniz pileli deri eteğinizde aksesuarları abartın, tüm kolunuzu ya da tüm boynunuzu gümüş ya da golden aksesuarlarla doldurabilirsiniz.

3. Pileli deri eteğinizi üniforma haline getirin. Deri eteğinizi yine deri bir ceket ile kombinleyerek uniforma şekline sokabilirsiniz. Hem spor hem şık duracak bu kombini gören size haretler içerisinde bakacaktır. Hem bu kadar uyumlu hem de bu kadar abzürd olmak hoşunuza gidiyor değil mi? Pileli deri etekler aynı zamanda rahatlığında simgesi olduğundan düz babetler ya da looferlar ile farklılığınızı konuşturun.

4. Pileli deri eteğinizi neon renklerle kombinleyin. Derinin yanında kendini en iyi gösteren renk tonları arasında elbette neon renkler gelmektedir. Pileli deri eteğiniz ile neon renkte bir bluzu kombinlemeyi düşünüyorsanız. Bacaklarınızı da eteğiniz ile aynı renkte bir çorap ya da taytla örtün ve neon rengin deri ile ortaya çıkardığı manzaranın tadını çıkarın.

5. Pileli deri eteğinizi romantik tarzda yaşayın! Pileli deri etekler sert bir mizaca da sahip olsalar dantel detaylı bluzlar ile romantik bir havaya sokabilirsiniz. Akşamüstü dışarı çıkmalarında kombinlemeniz önerilen bu kombini pastel renklerle eşleştirebilirsiniz. Pileli deri eteğiniz bu sayede daha yumuşak ve narin bir görünüm kazanmanızı sağlar.

6. Pileli deri eteğinizi kot ceketler ile birleştirin. Deri ile giden en doğru materyallerden biri olan jean komuaşını, pileli deri etek kombinleriniz de de değerlendirmelisiniz. Tamamı ile cool bir tarz yakalamanızı sağkayacak kot ceketler yerine kot gömlekler de kullanabilirsiniz.

7. Pileli deri etek ile floral modasına uyun. Floral yani çiçek deseni modası elbette pileli deri etekleri de vurdu. Kesinlikle çiçek desenli ya da şal desenli bir gömlek ile eşleştireceğiniz pileli deri eteğinizi yüksek topuklu bir ayakkabı ile kombinlemelisiniz. Göz kamaştırın!