Kapri pantolon modelleri her markanın hemen hemen her koleksiyonunda bulunan son derece trend ürünlerdendir. Kapri pantolonun nasıl giyileceği tamamen sizin vücudunuzla barışık olmanıza ve doğru seçimler yapmanıza bağlıdır.Kapri pantolon modelleri nasıl seçilir, seçtiğiniz kapri pantolon modelini nasıl kombinlemeniz gerekir işte sizin için altın öneriler:

Kapri Pantolon Nasıl Giyilir?

Adımlar:

  1. Kapri pantolonun boyunu doğru seçin. Büyük bir yanılgıdır ki kapri pantolon sizi olduğunuzdan daha kısa göstermez. Kapri pantolonlar diz kapağı ile ayal bileği arasında çeşitli ara boylarda olabilirler. Her boy aralığında kapri pantolon modeli oluşturulmasının sebebi her bacak boyuna uygun giyilebilmeniz içindir. Bacan boyuna göre en ideal kapri pantolon boyu diz kapağınızın bir karış altındaki mesafedir. Üzerinizde düdük gibi kalacak kısa ya da sizi yere basacak uzun paçalı bir kapri pantolon seçmemeye özen gösterin.
  2. Kapri pantolonun paça modeli bacak yapınıza uygun olmalıdır. Her kumaştan her modelde kapri pantolonlar mevcuttur. Tam diz altı hizasına gelen bu kapri pantolonların paçaları bol mu yoksa dar mı yoksa sigaret pantolonların paçaları gibi mi durmalıdır, buna doğru karar verin. Örneğin kısa boylu iseniz paçaları açık bol bir kapri pantolon sizi daha kısa gösterir. Sizin yapmanız gereken bacağınızı saran bir kapri pantolon modeli seçmek ve paçasına dikkat etmektir.
  3. Kapri pantolonu kombinlerken özgür olun. Kapri pantolonunuz dış görünüşünüzde ayak bileği dekoltesi vereceğinden üst konusunda tamamen özgürsünüz. Pantolonunuzun rengine göre rengarenk tiril tiril bluzlar ya da toplar giyebilirsiniz. Bel çevresinde ya da sırtında dekolteler olar tshirtler de kaprilerle tarz bir kombin yaratmanızı sağlar. Kapri pantolonları siyah ya da gri gibi nötr tonlarda seçerseniz olduğunuzdan daha uzun boylu ve alımlı duracağınızı aklınızda bulundurun. Belinizi şekilli gösterecek bollukta ya da bel oyuntunuzu ortaya çıkaracak cesarette üstler seçerek şahane kombinler yaratabilirsiniz.
  4. Kapri pantolonları yüksek topuklular ile kombinleyin. Özellikle ince ayak bileklerine sahip kadınlar için kapri pantolon ve yüksek topuklu stilettolar biçilmiş kaftandır! Kapri pantolonunuzun altına kaba dolgu topuk ayakkabılar giymeyin. Daha zarif, elegan ve çağdaş görünmek için ince topuklu bantlı ayakkabılar seçmelisiniz.
  5. Kapri pantolonunuzu aksesuarlar ile zenginleştirin. Özellikle bahar ve yaz sezonunun en sık kullanılan moda ürünlerinden kaprileri iş yerinde giyebildiğiniz gibi spor şıklığında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kombinleri oluşturabilmeniz için doğru aksesuar seçimlerinde bulunmak şart! Bahar koleksiyonları için kapri pantolonla şapka, fular, halhal gibi top ürünleri eşleştirmelisiniz. İş yeri kombini için desenli ya da file çoraplar ile şıklığı yakalayın.