Birisine aşık olduğunuzu düşünüyorsanız bu durumda sevgilinizle aranızda pek de sorun olmaması gerekir. İlişkilerde genellikle her iki tarafta birbirinine zarar verme niyeti içerisinde olmaz. Ama kimi zaman da ilişkinin ilerlemesi için yeterli adımlar atılmaz. Eğer bir taraf gerçekten seviyorsa ve diğer taraf kalp kırıcı olabiliyorsa bu durum ilişkiyi iyice kötüleştirir. Siz de bunun gibi bir durum içerisindeyseniz kalbinizi kıran birini nasıl yürekten seveceğinizi bu makale sayesinde öğrenebilirsiniz.

Kalbinizi Kıran Birini Yürekten Sevmek

1. Eşiniz, kız arkadaşınız ya da erkek arkadaşınızın sizi kırdığı şeyi sineye çekin. Yaşanılan şey sizi zaten kötü hissettiren bir şey olduğundan dolayı bu durumu daha da uzatmanıza gerek yoktur. Kalbinizi kıran kişiye agresiflikten uzak bir şekilde yaptığı şeyin nasıl hissettirdiğini anlatmaya çalışın. Karşınızdaki kişiye bunu anlatmak için çok çabalamanıza rağmen anlamamakta ısrar ediyorsa bu durumda sakin olmalısınız. Affetmenin büyük bir erdem olduğunu unutmamalı ve kalbinizi kırmış olsa da onu affetmelisiniz. Bu emin olun ki kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

2. Kız arkadaşınız, erkek arkadaşınız ya da eşinizle geçecek zamanın özel bir zaman olduğunu unutmayın ve otoriter olmayın. Hayatınızın iş haricindeki büyük bir bölümünü sevdiğiniz kişilerle birlikte geçirirsiniz. Bundan dolayı onlarla geçirilecek zamanın kıymetini bilmeli ve bu zamanı daha iyi şekilde geçirmek için elinizden geleni yapmalısınız.

3. Kalbiniz hala kırıksa bile ona, onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Bu basit bir şeymiş gibi gözükse de oldukça önemli olan bir adımdır. Aradaki kırgınlıkları uzatmak yerine bu şekilde alttan alan bir yaklaşım buzulların erimesini sağlayacaktır. Bu aynı zamanda o kişiyi ne kadar çok sevdiğinizi göstermenin bir başka yoludur.

4. Yatakta birlikte olurken ya da samimi bir anda partnerinize seveceği şekilde yaklaşın. Yaşanılan olumsuz şeylere rağmen eşinize seveceği şekilde yaklaşmalısınız. Tabiri caizse size taş atana siz gül uzatacaksınız ki aradaki dağlar yıkılsın. Siz samimi bir şekilde yaklaştıkça eşinizde size yaklaşırken daha titiz bir biçimde yaklaşım sergileyecek ve sizi kırmamaya özen gösterecektir.

İpuçları:

  • Eşiniz, kız arkadaşınız, sevgiliniz sizi kırdıktan sonra bir müddet bekleyin. Belki o bunun farkına varıp yaptığının yanlış olduğunu dile getirip sizden özür dileyecektir. Bu senaryo gerçekleşse de, gerçekleşmese de onu seviyorsanız bunu sineye çekip yaşantınıza devam etmelisiniz. Bir şeylere takılıp çoğu zaman çözüme değil de çözümsüzlüğe ulaştırır.
  • Sonuç ne olursa olsun ilişkinizin devam etmesi için eşinizi anlamaya çalışın ve kalbinizi kıran şeyi unutarak hayatınıza devam edin.