Perakende sektörü öylesine gelişti ki bugün bir derinin suni mi gerçek mi fake mi olduğunu anlamak oldukça zorlaştı. Deri kemerin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamak için tüm duyularınızı harekete geçirmeniz şart! Deri kemer satın alarak yıllarca kullanmak niyetindeyseniz, paranızla sahte bir deri kemere sahip olmak istemeyeceksinizdir! Deri kemer nasıl anlaşılır, bir kemerin deri olup olmadığını anlamanın tüyoları nelerdir işte size altın öneriler:

Gerçek Deri Kemer Nasıl Anlaşılır?

1 Deri kemere dokunun. Hakiki deri kemere dokunduğunuz andan itibaren pürüzsüz, yumuşak ve esnek bir yüzeye dokunmuşsunuz gibi bir hisse bürünmeniz gerekir. Deri olduğu söylenen bir kemere dokunduğunuzda sert ve kazık gibi bir kemer olduğunu düşünüyorsanız, sentetik bir kemerle karşı karşı karşıyasınız.

  • Gerçek deri kemeri anlayabilmek için, kemerin arkasını çevirin ve tiftik var mı yok mu kontrol edin. Tiftikler ve bez gibi kırışıklıklar görüyorsanız yüzde yüz gerçek deri bir kemerle karşı karşıyasınız.
  • Deri kemer, herhangi bir darbeye karşı hemen çizilir, siz ona dokunduğunuzda tırnağınızla hatayla çizebilirsiniz ve bu da iz bırakır. Sahte bir deri kemer de kemer yüzeyinde böyle bir şey gerçekleşmez.

2****Deri kemeri koklayın. Gerçek deri kemere ulaşmak için tüm duyularınızı kullanmanız gerektiğinden söz etmiştik! Gerçek deri kemerler karakteristik bir kokuya sahiptirler yoğun bir plastik kokusunu andıran bir kokuları vardır. Elbette her şeyin taklidi olduğu gibi deri kokusunun da taklidi suni deri kemerlerin üzerilerinde vardır. Yalnızca koklayarak gerçek bir deri kemere sahip olduğunuzu söylemek güçtür, diğer yöntemlerden faydalanmaya devam edin.

3 Deri kemere dikkatlice bakın. Deri bir kemer üzerinde gözenekleri hala görebilirsiniz. Gerçek olmayan suni kemerler de bu doku kolaylıkla ayırt edebilir. Deri kemere sarı ışık altında iyice yakından inceleyin ve gözeneklerine odaklanın.

4****Deri kemeri yakın. Deriyi anlamanın en kolay yolu onu yakmaktır. Deri yakılır mı? Evet yakılır, deriyi yakmadan gerçek olup olmadığını elbette anlayabilirsiniz ancak yüzde yüz emin olmak için deriyi yakarak nihai sonuca ulaşabilirsiniz.

  • Vinil ya da plastikten hatta sentetikten karışım haline getirilmiş bir deri kemer anında yanacak ve size taklit olduğunu bağıracaktır!
  • Deri bir kemer kesinlikle yanmaz, kibriti çakmadan önce kendinizden emin olun ve şayet girmiş olduğunuz bir iddianız varsa da bulunduğunuz ortamı yakmayın.