Facebook günden güne popülerliğini arttıran ve insanlar tarafından oldukça aktif bir şekilde kullanılan bir platform olma özelliğini taşımaktadır. Dünya üzerinde 1 milyar civarında üyesi bulunan bu sosyal platform elbette rakiplerine kıyasla en değerli olma özelliğini taşımaktadır. Facebook üzerinden kişi profili sayfası açılabildiği gibi şirketler, web siteleriyle bağlantılı sayfalar, organizasyonlar için de sayfa yapısı kullanılabilmektedir. Facebook profilleri 5000 kişi ile sınırlıyken, sayfalarda bu şekilde bir sınır bulunmamaktadır. Türkiye’deki ve hatta dünyadaki çoğu firmanın resmi bir facebook sayfası bulunmakta ve kitlelere buradan ulaşmaktadırlar.

Facebook Profilini Sayfaya Çevirme

1Kişisel profillerde arkadaş sınırı olduğunu unutmayın. Facebook kişisel profillerinde ekleyebileceğiniz maksimum arkadaş sayısı 5000 ile sınırlandırılmış durumdadır. Bunun bir amacı da spam hesapların önüne geçmek olarak düşünülebilir. Eğer hitap ettiğiniz kitle 5000 sınırına yaklaşmaktaysa bu durumda bu şekilde bir sınır bulunmayan sayfa yapısına geçmenizde fayda var.

2Migrate sayfasına geçiş yapın. Kişisel profili sayfaya dönüştürmek için facebook’un https://www.facebook.com/pages/create/migrate/ ilgili linkine tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

3Başla butonuna tıklayın. Bu butona tıklamanızla birlikte Facebook sizin Facebook Sayfaları koşullarını kabul ettiğinizi varsayarak işlemlere devam eder. Bu butona tıklamanızla birlikte kişisel profiliniz 15-20 saniye gibi bir süre içerisinde sayfaya dönüşmüş olacaktır. Bu işlemin ardından 2 hafta yani 14 gün içerisinde bilgilerinizi aktarmanız beklenecektir.

Uyarılar:

Burada anlatılan adımları uygulayarak profili sayfaya çevirdiyseniz daha sonra bunu geri alma şansını kalmayacaktır. Yani kişisel profil, bir sayfaya çevrildiği durumda geri dönüş olmayacaktır.