Geceleri uzun ve rahat bir uyku çekemeyen çoğu insan sorunlarının temelini yatak ya da yastık olarak görürler. Özellikle boyun ve bel ağrılarından şikayet eden insanların ağrılarını mümkün olduğunca azaltacak ve iyi bir uyku çekmeye yardımcı olacak yastık tercihi yapmaları gerekir. Bu yüzden ağrının yerini tespit etmek ve buna uygun bir yastık satın almak yeterli. İşte doğru boyun yastığı seçiminde size yardımcı olacak bazı noktalar:

Uzman görüşüne kulak verin. Doktorların doğru teşhisler koyduklarına ve sizi yönlendirme şekillerine dikkat edin. Boynunuzu en uygun şekilde yerleştirebileceğiniz ve boşlukları dolduracak tarzda bir boyun yastığı ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Yattığınız zemine paralel olarak, omzunuzla kafanız arasındaki mesafeyi dolduracak yastıklar seçmelisiniz.

Anatomik yastıkları kullanın. Boyun yastığı seçerken aldığınız ürünün anatomik yapıda olmasına özen gösterin. Çok sert ya da yumuşak yastıklar boyun ağrılarınızı artırmakla beraber uykunuzun da sürekli bölünmesine sebep olur. Visco ve lateks yastıkların yanında anatomik yapılı yastıklarda da yüksek kısma boyun bölgesinin yerleştirilmesine özen gösterin. Unutmayın doğru bir boyun yastığı seçimi ile fıtıklarınız ve kireçlenmelerinizden kurtulabilirsiniz.

Yastığınızı almadan deneyin. Eğer sürekli boyun ağrıları yaşıyorsanız boyun yastığı satın aldığınız mağazada yetkili bir görevliden yardım isteyin ve satın almadan önce boyun yastığının sıkıntılı bölgeyi tamamen doldurduğundan ve uygun olduğundan emin olun. Aksi takdirde boyun ağrılarınızdan kurtulmak bir yana kendinizi ertesi gün doktor kapısında bulabilirsiniz.