Hepimiz terliyoruz bekli de mesele ter kokularımızı nasıl gizliyoruz olmalıdır! Ter kokunuzu gizlemenin ya da yerine daha hoş kokmanın hem kendinize hem de karşınızdaki kişiye bir saygı olduğunu kabul edin. Kötü ter kokusunu hoş kokulara çevirmek için ne yapmanız gerekiyor, nasıl daha güzel ve iyi kokarsınız işte sizin için altın niteliğinde tavsiyeler:

Aşırı Ter Kokusundan Kurtulma

  1. Her gün yıkanın. Duş ya da banyo fark etmez mis gibi kokmanızın başlangıcı su ile aranızı hoş tutmanızdan geçer. Hijyen vücudunuzun kötü kokular oluşturmasına asla izin vermez.
  2. Cilt tipinize uygun bebek sabunu ya da duş jeli alın. Vücudunuza su tutmanız temizlenmeniz için pek de yeterli olmayacaktır hassas bölgeleriniz için ya da genital bölgeniz için de temizliğinizi derinlemesine gerçekleştirdiğinizde kötü kokmanızın imkanı yoktur. Çok fazla terleyen biri iseniz kokulu duş jellerini kollarınıza bacaklarına karnınıza banyo esnasında güzelce sürün ve hoş kokun.
  3. Vücudunuza kese yapın. Cildiniz hava değişimi gibi sebeplerden pul pul dökülür. Banyo esnasında yumuşayan cildinize özellikle de kalınlaşmış ve sertleşmiş ayak atak tabanlarınızı keseleyerek ileri boyuttaki ter kokusunu değiştirirsiniz. Cildinizin yenilenmesine yardımcı olun.
  4. Aşırı terlemelerinizin sebebi saç da olabilir bu yüzden saçınıza da ekstra hijyen göstermeniz gerekir. Saçlarınız hızla yağlanıyorsa ya da sizi sıkıyorsa bununla alakalı alternatifler geliştirmelisiniz. Saç tipinize uygun sizi terletmeyecek şampuanlar kullanabilirsiniz. Saçınızın boyunu kısaltabilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda saçlarınızın sizi ekstradan terletmemesi için saç bakımınızı düzenli olarak yapmalısınız.
  5. Ter kokunuzu değiştirecek hoş kokuları nasıl uygulayacağınızı bilmelisiniz. Özellikle deodorantlar ve rolonlar kuru cilde uygulanmalıdır. Terliyken ıslak cildinize deodorant sıkmak ya da koltuk altı rolonu sürmek pek işinize yaramaz. Öncelikle terinizi bir ıslak mendil yardımı ile silmeli ve cildinizin kurumasını sağlamalısınız.
  6. Hoş kokulu vücut spreylerini yüzünüze uygulamayın. Yüz ve boyun etrafına ter önleyici vücut spreylerinden kesinlikle sıkmayın. Bir başka açıdan da güzel kokmak için vücut spreyini vücudunuza tamamen boşaltmayın. Yeterinde kullanmanız terinizin kokusunu değiştirmek ve hoş kokmak için yeterlidir. Gereğinden fazla vücut spreyi sıktığınızda karşınızdaki kişiye sıktığınız hoş kokunun aşırısı fazla gelecektir. Seviyeli şekilde vücut spreylerini kullanmalısınız.
  7. Giyinmeden önce kuru olduğunuzdan emin olun. Kimi sıcak iklimlerde yaşayanlar iyi bilir duştan sonra ani terlemeleri önleyemediğinizde bir an da terlemeye başlarsınız. Bu terleme ile birlikte giyinmemeye özen gösterin. Yaz aylarında soğuk su ile duş almanız duştan çıktıktan sonra sizi daha çok terletir.
  8. Temiz giysiler giyin. Temiz giysiler özellikle de iç çamaşıları giymeniz temiz ve hoş kokmanızı sağlayacaktır. Atlet, sutyen gibi koltuk altıyla temas halinde bulunan iç çamaşırlarınızın temiz olması şarttır. Kokulu deterjanlar yardımı ile iç çamaşırlarınızın temizliğinin sizin kendi vücut kokunuz ile bağdaştığını unutmayın.
  9. Parfümlerinizi vücudunuza doğru uygulayın. Parfüm nasıl sıkılır, parfüm nasıl sürülür herhangi bir bilginiz yoksa bilmeniz gereken ilk şey, parfümü boynunuza ve el bileklerinize sürmeniz gerektiğidir. Kimi parfümleri göğüs aralarına kadar indirerek de sürebilirsiniz. Hoş ve güzel kokmanız için parfümünüz teniniz ile buluşsun. Parfüm şişesinin yarısını vücudunuza boca etmekten kaçının.