Beklediğiniz gün geldi çattı artık mükemmel bir elbiseye ihtiyacınız var, tüm ağırlığınızı üstünüzden bırakacağınız rahat ve mutlu hissedeceğiniz gün: Mezuniyet Balosu! En güzel olmak istiyorsunuz, en göz alıcı olmak istiyorsunuz, o gece sizi herkes hatırlasın istiyorsunuz, son değil başlangıç olsun istiyorsunuz! Mezuniyet balosunda gecenin gözdesi bir kadın ya da erkek asla hatırlardan silinmez haklısınız, ertesi gün tüm sosyal ağlardan ekleme taleplerini ve övgüleri dinlersiniz, e istediğiniz de buydu! Tüm bu rüya gece için yapmanız gerekenler, mezuniyet elbisenizi seçmek öncelikle, vücudunuzu tanıyın! Önünüze binlerce seçenek sunulacak ancak siz ne istiyorsunuz? Örneğin, turuncu sizi korkunç gösteriyorsa ve o rengi sevmiyorsanız farklı olmak için turuncu elbise giymeyin. Mezuniyet elbisesi nasıl giyilir işte sizin için tüyolar!

Mezuniyet elbisesi nasıl kombinlenir? Mezuniyet elbisesi kombinleri.

Mezuniyet Elbisesi Giymenin Püf Noktaları

1. Benzersiz olun. Mezuniyet elbiseniz için en iyi seçimi yaptınız, her şey yolunda seçiminizi mezuniyet günü sorgulamayı bırakın! Çaba harcadınız tüm her şeyi okudunuz, bildiklerinizi istekleriniz ile birleştirdiniz ve harika elbiseye sahipsiniz.

2. Planlı olun. Mezuniyet elbisesini giymekle her şey bitmiyor, saçınız, makyajını.. Bunun için bir profesyonelden yardım almayı düşünebilirsiniz. Kuaförünüz ile birkaç gün önceden haberleşin ve bir randevu alın. Mezuniyet elbisenizi tamamlayacak ve sizi gösterecek şey elbette aksesuarlarınız ve saçınız, makyajınız. Plansız bir şekilde mezuniyet elbisenizle yapayalnız kalabilirsiniz. Makyajınızı yetiştireceksiniz derken de mezuniyet balonuza geç kalmayın, tüm bunları öncesinde planlayın. Zaman sizi germesin.

3. İç çamaşırlarınızı doğru seçin. Mezuniyet elbisenizi biterecek tercihlerden birisi de yanlış iç çamaşırı seçimidir. Straplez bir elbise için sutyen nasıl seçilir ya da derin bir V yaka üste sahip bir elbise için sutyen nasıl seçilir bilmeniz gerekir. Askısı düşmeyecek, sizi zor durumda bırakmayacak bir sutyen seçin. Mezuniyet elbiseniz içindeyken size sıkıntı vermeyecek rahat hissettirecek ve firikiklerde de kendini müdafaa edebilecek bir sutyen edinin. Bunun yanısıra elbisenizin modeline ya da boyuna bakmaksızın dikişsiz kilotlar tercih edin. Yoğun ışık altında sizi zor durumda bırakacak renkte iç çamaşırları da terch etmemeniz de fayda var.

4. Parfümünüzü yanınıza alın. Mezuniyet baloları elbette kalabalık ve nefes alınamayacak yerler haline gelebilirler. Siz prensesler gibi gezerken ister istemez terleyebilir ya da daralabilirsiniz. Seyahatler için hazırlanan küçük boylarda bir parfüm ya da deodorantı üzerinizde bulundurun. Mezuniyet elbiseniz içinde harika gözükürken kokunuz bunun tam aksini iddia ediyorsa elbisenizin hiçbir değeri kalmayacaktır. Mezuniyet balosunun gözdesi olmanız için bunları atlamayın!

5. Abartılı davranışlar da bulunmayın. Mezuniyet elbisenizin tarzına göre ya da daha önce hiç bulunmadığınız bir yalıda bulunuyor olabilirsiniz, her zaman kendiniz gibi davranın. Mezuniyet elbisenizin gerektirdiği gibi davranmanıza gerek yok, çünkü onu siz seçtiniz. Mezuniyet balosu boyunca kendiniz gibi davrandığınız sürece elbisenizi kesinlikle olağandan daha iyi taşıyacaksınız. Az çoğu zaman istenilenden daha iyi bir olumlamadır.